Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Pohádkový svět Jindry Čapka se rozevřel v Třeboni

050423vcd01
Galerijní prostor třeboňského Domu Štěpánka Netolického bude skoro až do konce školního roku vábit k návštěvě malé i velké obdivovatele obrazů a knižních ilustrací jihočeského výtvarníka Jindry Čapka, jehož dílo plné pohádkových bytostí je známé prakticky po celém světě
05.04.2023 10:01 | Ladislav Lhota

Dům Štěpánka Netolického na Masarykově náměstí v Třeboni hostí ve svých galerijních prostorách od 2. dubna do 24. června velmi milou výstavu Pohádkový svět Jindry Čapka. Světoznámý malíř a ilustrátor představuje svá díla, která uvádějí diváka do prostředí fantazie plného pohádkových příběhů a kouzelných lokalit, jimiž procházejí nadpřirozené postavy se svými lidskými,  namnoze dětskými, ale i zvířecími kamarády. Autor navazuje na slavnou tradici českých malířů a ilustrátorů.

TŘEBOŇ – Knihy doprovázené obrázky Jindry Čapka (1953) vyšly v pětadvaceti jazycích a prodávají se ve čtyřech světadílech. Mezi více než sedmi desítkami titulů ilustrovaných jihočeským výtvarníkem se nacházejí i díla Pavla Šruta, Bohumila Hrabala či Jiřího Žáčka. Výrazně barevné a jemné malířské práce se dočkaly značného počtu samostatných i skupinových výstav nejen v tuzemských galeriích, ale také v řadě evropských měst, v USA, Japonsku nebo Venezuele. Největší domácí výstavu uspořádal absolvent curyšské Školy uměleckých řemesel a Akademie v Karslruhe loni v Českém Krumlově, kde žije a tvoří již bezmála dvě desetiletí.

Nejbližší jednorázovou akcí v Domě Štěpánka Netolického bude přednáška oblíbeného cestovatele Rosti Gregora ve středu 5. dubna od 17.30 hodin, tentokrát o pěším putování přes Karpatský oblouk do Novohradských hor.

(lho)
Foto Facebook Domu Štěpánka Netolického   


050423vcd02
050423vcd03
050423vcd04
050423vcd05
050423vcd06


Přidej komentář