Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Pokladna se otevřela, do hlediště půjdou lidé v červnu

div01
Po více než dvouměsíční pauze způsobené pandemií koronavirové nemoci covid-19 se připravuje od června 2020 obnovení provozu na kamenných scénách Jihočeského divadla. V permanenci znovu bude historická budova u břehu Malše
15.05.2020 12:12 | Ladislav Lhota

Po rozvolnění protikoronavirových opatření se v pondělí 11. května znovu otevřela pokladna Jihočeského divadla v krajské metropoli a návštěvníci mohou žádat o vrácení nebo výměnu vstupného za zrušená představení z březnového, dubnového a květnového programu. Vrací se také vstupné na odvolanou letní sezonu před  Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. Od června se začne hrát v historické budově a Malém divadle – vstupenky lze dočasně jen rezervovat.

Č. BUDĚJOVICE – Prodej lístků na červnová představení začne bezprostředně poté, co Vláda České republiky zveřejní podmínky pro provoz divadel. „Za normálních okolností bychom v červnu startovali sezonu na krumlovské letní scéně. V současné situaci dáváme přednost rekonstrukci točny, abychom neohrozili provoz v příštím roce. Ale chceme hrát i letos v létě. První krok k obnovení standardního režimu uděláme v červnu,“ ujistil ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek. Podle všech předpokladů se lidé budou moci vrátit do hlediště ve velkém sále historické budovy, ve studiové scéně Na Půdě a také v Malém divadle.

Do akce půjdou tři ze čtyř divadelních souborů. Zatím se nepředstaví opera. Diváci se mohou těšit na satirickou hru Společenstvo vlastníků, kterou se podařilo do konce letošní sezony zcela vyprodat. Ožijí divácky oblíbené inscenace – psychologické drama Pod sněhem, taneční divadlo Tramvaj do stanice Touha nebo balada o českém snu Čechomoří, která se připravuje na derniéru. Během června mohou zájemci nahlédnout za divadelní oponu. Interaktivní prohlídky divadla pro rodiny s dětmi od sedmi let připravil Ateliér 3D. Kompletní program červnových představení lze vyhledat na webových stránkách Jihočeského divadla.

Pozici uměleckého šéfa operního souboru od 1. září převezme Tomáš Ondřej Pilař. Dosud velmi vyhledávaný mladý operní režisér vedl od roku 2014 plzeňskou operu, na kontě má více než sedm desítek vlastních inscenací. Pro Jihočeské divadlo režíroval operu Turandot v krumlovské zámecké zahradě. „Klíčovými hodnotami mého vidění opery Jihočeského divadla jsou výjimečná kvalita, odvaha, otevřenost a nadčasovost. V nich spatřuji cestu k mezinárodní divácké atraktivitě za současného důrazu na udržitelnost, ekonomickou stabilitu a hluboký osobní respekt ke členům souboru,“ uvedl před nástupem na český jih. Dosavadní šéf Tomáš Studený bude dramaturgem.  

(lho, tzd)
Foto Ladislav LhotaPřidej komentář