Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Pokračuje oprava krumlovského otáčivého hlediště

rev01
Velmi již potřebná rekonstrukce Otáčivého hlediště v Českém Krumlově pokračuje plným tempem od léta 2020, kdy byla poprvé v dějinách zrušená letní divadelní sezona v tomto unikátním prostoru. Všechny úpravy mají být hotové do začátku letní sezony 2021
04.02.2021 09:38 | Ladislav Lhota

V areálu zámecké zahrady před letohrádkem Bellarie v Českém Krumlově pokračuje oprava otáčivého hlediště. Podle harmonogramu by veškeré práce měly skončit do dubna letošního roku, aby všechny soubory Jihočeského divadla mohly začít včas zkoušet a připravit se na letní divadelní sezonu pod širým nebem. Diváci jsou natěšení, z předprodeje už zmizelo čtyřiadvacet tisíc vstupenek a dalších skoro sedm a půl tisíce spočívá v rezervačním systému.

ČESKÝ KRUMLOV / ČESKÉ BUDĚJOVICE – Rekonstrukční úpravy na přelomu ledna a února 2021 se soustředily do uzavřených a temperovaných prostor pod hledištěm, kde se dělají omítky a řemeslníci čekají na příznivé počasí pro dokončení stavebních elektroinstalací. Klimatické podmínky ovlivňují i vhodnost provedení stěrek na povrchu točny a montáž kotvení diváckých sedaček. Očekává se dodávka a instalace kroužkového sběrače, což je velmi důležité elektromechanické zařízení, které dovoluje neomezené otáčení kolem tzv. královské hřídele.

Proměna se dotkne rovněž stávajícího zvukového vybavení, které přinese digitální reprodukci zvuku. „Zásadnější však bude přenesení pracoviště zvukařů z prostoru Bellarie přímo do velína na točně,“ upřesňuje první náměstek českobudějovického primátora Juraj Thoma. Jak dovolí počasí, budou pokračovat práce na kabelových rozvodech v areálu zahrady včetně instalace koncových přípojných prvků. Podobu rozvaděčů pro scénické osvětlení museli odsouhlasit památkáři, neboť při rozmístění v širším okolí točny tvoří vizuálně cizorodé prvky v zahradě.

(lho, fer)
Foto Facebook Revolving Theatre Č. KrumlovPřidej komentář