Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Pořadatelé MHF zveřejnili program zahajovacího koncertu

kruf01
Zahájení 26. ročníku MHF v Č. Krumlově bude patřit galakoncertu sopranistky Angely Gheorghiu a tenoristy Ramóna Vargase
16.04.2017 14:03 | Ladislav Lhota

Od 14. července do 5. srpna 2017 se znovu představí špičkoví umělci na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov. Spojení atraktivního prostředí historického města zapsaného na seznam světového kulturního dědictví UNESCO a hudby mnoha žánrů si získalo za čtvrtstoletí skvělé renomé. V prostorách Státního hradu a zámku Český Krumlov a dalších atraktivních lokacích se uskuteční devatenáct koncertů za účasti předních světových interpretů. Pořadatelé již zveřejnili program zahajovacího vystoupení Angely Gheorghiu a Ramóna Vargase.

ČESKÝ KRUMLOV – Festival zůstane věrný své dramaturgické tradici a nabídne klasickou hudbu, muzikál, šanson i crossover. Zahájení v Pivovarské zahradě 14. července dude patřit společnému opernímu galakoncertu velkých operních hvězd, sopranistky Angely Gheorghiu a tenoristy Ramóna Vargase. Doprovodí je PKF – Prague Philharmonia pod vedením Leoše Svárovského.

Ramón Vargas se vrací do Českého Krumlova po šesti létech. „Vystoupení v Českém Krumlově patří mezi nejkrásnější zážitky v mé kariéře. Měl jsem tu čest zpívat na dvacátém ročníku Mezinárodního hudebního festivalu a nyní přicházím, abych se skvělou kolegyní Angelou Gheorghiu zahájil ročník šestadvacátý. Je to neskutečné místo. Kvalita festivalu a koncertů je velmi vysoká, proto se vracím velmi rád,“ prozrazuje šestapadesátiletý rodák z Mexico City.

Angela Gheorghiu loni natáčela v Praze s PKF sólové album veristických árií. Proti proudu Vltavy zamíří poprvé. „Dosud jsem neměla možnost navštívit Český Krumlov, ale velmi ráda poznávám nová místa a nové publikum. Moc se těším na živé letní vystoupení pod širým nebem, navíc budu zpívat s mým úžasným kolegou a dobrým přítelem Ramónem Vargasem za doprovodu vynikajících hudebníků z Prague Philharmonia,“ říká jednapadesátiletá Rumunka.

Program zahajovacího koncertu se opírá o repertoár, který oběma umělcům přináší úspěchy po celém světě:

Giuseppe Verdi: předehra z opery Nabucco „Parigi, o cara“, duet Violetty a Alfréda z 3. dějství opery Traviata
Jules Massenet: „Adieu notre petite table“, árie Manon z 2. dějství stejnojmenné opery
Charles Gounoud: „Ah! Léve – toi, soleil!“, árie Romea z 2. dějství opery Romeo a Julie
Giacomo Puccini: Preludio Sinfonico „Un bel dì vedremo“, árie Butterfly z 2. dějství opery Madama Butterfly
Francesco Cilea: „È la solita storia del pastore“, árie z 2. dějství opery Arlézanka
Gaetano Donizetti: „Lucia, perdona...Ah, talor del tuo pensiero“, duet Lucii a Edgarda z 1. dějství opery Lucia z Lammermooru
Georges Bizet: předehra z 3. dějství opery Carmen „La fleur que tu m‘avais jetée“, květinová árie Dona Josého z 2. dějství opery Carmen „Habanera (L'amour est un oiseau rebelle)“, árie Carmen z 1. dějství stejnojmenné opery
Giacomo Puccini: „Mario! Mario!“, duet Tosky a Cavaradossiho z 1. dějství opery Tosca
Pietro Mascagni: intermezzo z opery Sedlák kavalír
Giacomo Puccini: „E lucevan le stelle“, árie Cavaradosssiho z 3. dějství opery Tosca
Antonín Dvořák: „Měsíčku na nebi hlubokém“, árie Rusalky z 1. dějství stejnojmenné opery
Giacomo Puccini: „O soave fanciulla“, duet Mimì a Rodolfa z 1. dějství opery Bohéma

Předpropdej vstupenek také v letošním roce probíhá ve dvou časových pásmech s odlišnými cenami. Do 31. května jsou ceny vstupenek nižší a včasný nákup nabízí možnost úspory. Podrobnější informace k programu MHF leze vyhledat na webových stránkách www.festivalkrumlov.cz v sekci Program a vstupenky.  

(tzf – lho)
Foto archiv MHF – Libor SváčekPřidej komentář