Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Postačí tři důvody, proč se zastavit v Táboře?

kon01
Jednou z trojice velkých kulturních akcí na území města Tábora na přelomu července a srpna bude rekonstrukce historické bitvy, v níž se Táborští roku 1420 bránili rožmberskému vojsku
29.07.2020 10:58 | Ladislav Lhota

Odbor kultury a cestovního ruchu města Tábor zve milovníky výtvarného umění, ale i magie nebo historických programů a nabízí minimálně tři důvody, proč se na přelomu července a srpna zastavit ve druhém největším okresním městě na jihu Čech. V Galerii U Radnice odstartuje ilustrátorská výstava Petra Nikla a jeho dcery Anny, na Tržním náměstí a přilehlém prostoru Velký šanc se uskuteční Magická noc pod hradbami, louka u hřbitova v Klokotech poslouží k rekonstrukci historické bitvy.

TÁBOR – Galerie U Radnice v ulici Martínka Húsky bude od 30. července do 25. září hostit výstavu ilustrací nazvanou Dvacet dva let, v níž představí své ilustrace všestranný umělec Petr Nikl (malíř, fotograf, divadelník, hudebník). Většinu z nich vytvořil v době, kdy mu bylo dvaadvacet. Ilustracemi ke knize Kryštofe, hoď mi žlutou (napsala Iva Mrkvičková, děj zasadila do kulis Tábora) se připojí Niklova dcera Anna, jíž bylo dvaadvacet nedávno. Vernisáž s osobní účastí autorů startuje 29. července v 17 hodin.     

Tržní náměstí a přilehlý prostor Velký šanc přivítají 1. srpna od 18 do 22 hodin Magickou noc pod hradbami, která bude plná kouzel, magických postav, iluzí a nečekaných setkání. Mezi návštěvníky se propletou čarodějnice, bludičky, cikánky, druidové, pekelník či astrolog, nebude chybět šamanský rituál, keltsko-irská magická hudba, ani velká iluzionistická show.

V premiéře a třech reprízách dojde na louce u hřbitova v táborských Klokotech (8. srpna v 10, 13, 16 a 19 hodin) k rekonstrukci historické události, která připomene bitvu, v níž se Táborští 30. června 1420 bránili útoku rožmberského vojska. Dvouhodinový program zavede příchozí také do ležení Jana Žižky. Vedle sugestivní podívané čekají návštěvníky šermířská vystoupení, historická hudba, výuka dobových tanců, ukázky výcviku královských psů, letové ukázky dravců a ochutnávka středověké kuchyně.

(lho, tzt)
Foto archiv města Tábora a Galerie U Radnice


kon02
kon03
kon04
kon06
kon05


Přidej komentář