Magazín kulturního dění v Praze a okolí

PPPilot otevírá první výstavu v KD Slavie

pdd01
Obraz nazvaný Princess at the Castle (Princezna na zámku) z roku 2020 patří do souboru výtvarných děl, která pod souhrnným názvem In Haven (V útočišti) představí studentka brněnské FaVU Dominika Dobiášová na výstavě v zadním traktu českobudějovického KD Slavie pod křídly nové kulturní iniciativy PPPilot
10.03.2022 17:01 | Ladislav Lhota

Nová kulturní iniciativa PPPilot působící v jihočeské metropoli otevírá pod svými křídly první výstavu v zadním traktu Kulturního domu (KD) Slavie. Počínaje vernisáží v pátek 11. března od 18 hodin se obecenstvu představí studentka brněnské FaVU Dominika Dobiášová s obrazy a skleněnými objekty, které vizuálně čerpají z pohádky a fantasy, obsahově vyrůstají z ideálů současného feminismu. Výstava s názvem In Haven (V útočišti) bude přístupná pouze tři týdny při akcích pořádaných v KD Slavie nebo po domluvě s dramaturgy.

Č. BUDĚJOVICE – Vedle figurativních maleb a objektů z dílny Dominiky Dobiášové se účastníci vernisáže seznámí se dvěma původními intervencemi do interiéru PPPilotu. Pražský malíř Tomáš Bárta zdůraznil estetické kvality mimoděk vzniknuvšího rezidua po zrcadlech bývalého nájemníka a doplnil ho geometrickými vstupy. Sochař a architekt Jan Fabián vytvořil mobiliář knihovny s čítárnou – z materiálu nalezeného na stavbách spolu se suchými větvemi a stromy. „Až zanikne PPPilot, vrátíme materiál autorům,“ ujišťuje Jiří Ptáček, jeden z dvojice zakladatelů a dramatugrů nové kulturní iniciativy. Jeho kolegou je Jaroslav Bašta, jenž stojí také za tradiční hudební přehlídkou Ostinato.

Premiérovou akcí PPPilotu byl únorový koncert amerického Thalia Zedek Band spolu s domácími Babylonely. Prostor v zadním traktu KD Slavie si Jiří Ptáček s Jaroslavem Baštou pronajali od města. Vzhledem k plánované rekonstrukci a dostavbě budovy bude „dočasná platforma pro umění“ fungovat do poloviny roku 2022. Případné prodloužení bude záležet na další dostupnosti prostoru. „Vlastními silami a nezávisle budeme představovat umění v jeho nejprogresivnějších podobách. Dlouholetou prací na různých projektech jsme se přesvědčili, že chceme nabídnout kompaktní platformu pro současné umění způsobem, který nemá v místním kontextu ekvivalent,“ shrnuje Jaroslav Bašta.

(lho, tzp)
Foto archiv PPPilotuPřidej komentář