Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Prácheňskou perlu získají návštěvníci za čtyři razítka

prc01
Roli společníků v turistickém projektu Putování za Prácheňskou perlou přebírají pohádkové postavy, rusalka Blanička od řeky Blanice, a otavský vodník Otík
05.08.2020 11:20 | Ladislav Lhota

Putování za Prácheňskou perlou je nová aktivita pro návštěvníky Strakonicka, Vodňanska, Protivínska a Volyňska. Čerstvý produkt z dílny místní destinační společnosti, který je hravým průvodcem na trase z Protivína do Volyně, ocení především rodiny s dětmi. Společníky na cestách Prácheňskem jim budou rusalka Blanička a vodník Otík. Stačí navštívit alespoň čtyři z mnoha zážitkových cílů na území Prácheňska a sbírat razítka na putovní kartičku. Při návštěvě čtvrtého cíle získají lidé vedle razítka i poklad v podobě Prácheňské perly a sady květin, kterými si mohou ozdobit kartu s rusalkou či vodníkem.

PRÁCHEŇSKO – Jižní Čechy jsou čistým, bezpečným a vlídným regionem s unikátní přírodou, památkami, architekturou, kulturou a kvalitními službami. K významným odvětvím ekonomiky kraje náleží cestovní ruch, který se v důsledku koronavirové krize zařadil k nejvíce postiženým oblastem. Jihočeský kraj vyčlenil třicet milionů korun na kompenzace pro ubytovatele, devět a půl milionu na vstupné do objektů. „Využití tohoto programu se vyplatí každému. Při návštěvě Prácheňska se lidé nebudou nudit. Region plný památek a zajímavostí v přívětivé krajině nabízí ideální prostor k poklidné dovolené,“ ujišťuje Jaromír Polášek, ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu.    

Turistická oblast Prácheňsko se rozprostírá v severní části Jihočeského kraje u hranice s Plzeňským krajem. Zahrnuje mikroregiony Strakonicko, Vodňansko, Protivínsko a Volyňsko. Celá turistická oblast se takřka prolíná s původním historickým územím Prácheňska, jedním z historických krajů Království českého. Jméno dostalo podle někdejšího hradu Prácheň u Horažďovic, z něhož se dochovaly jen pozůstatky. Projekt Putování za Prácheňskou perlou je spojený s vodou jako nepostradatelným atributem letní turistiky. Perla je navíc připomínkou čistého životního prostředí, neboť řeka Otava patří k několika málo tokům v Česku, kde dosud žije vzácná a přísně chráněná perlorodka říční.

(tho, tzc)
Foto archiv JCCR


prc02
prc03
prc04
prc05
prc06


Přidej komentář