Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Prasklej jogurt po pauze znovu hraje blues rock

pj01
Blues rocková kapela Prasklej jogurt má za sebou úspěšný koncertní comeback v budějovickém klubu MC Fabrika.
29.04.2016 00:15 | Ladislav Lhota

Blues rocková kapela Prasklej jogurt prožívá úspěšný comeback. Po dvouletém výpadku, který „zavinil“ frontmen Jiří Lhota svým pobytem v zahraničí, se pětice složená z mladých a stále mladých muzikantů počátkem letošního roku přesunula ze zkušebny do nahrávacího studia a hlavně zpátky na pódium. Obnovenou premiéru si jogurti odbyli v budějovickém klubu MC Fabrika 11. března. Teď připravují nové písničky a koncerty.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Prasklej jogurt se zjevil na scéně v roce 2007 jako studentské uskupení. S postupujícím časem se měnila sestava a přicházející členové spolu s nabytými zkušenostmi vybrušovali hudební profil kapely, která až do roku 2013 odehrála řadu koncertů napříč republikou, získávala si fanoušky v klubech a na festivalech. Natočila klip a několik studiových nahrávek.


Dvouletá koncertní a tvůrčí pauza si vynutila další změny v obsazení, ale přinesla i svěží nápady a chuť do hraní. Návrat před publikum si v klubu MC Fabrika letos v březnu vychutnali Miroslav Kučera (39, bicí), Jiří Lhota (26, zpěv), Martin Pacholík (21, kytara), Roman „Bizon“ Pacholík (46, baskytara) a Petr Busta (52, kytara). Sto čtyřicet nadšených fans zaplnilo klubový prostor a bleskově se vytvořila báječná atmosféra, kterou si užily i dvě supportující kapely.

Svůj comeback okořenil Prasklej jogurt uvedením nových písniček Tma a Blázen, jejichž nahrávky se brzy objevily také na profilu v Bandzone.cz. Následné dokončení promo videa jihočeské blues rockové pětici uvolnilo ruce k přípravně letních koncertů. Jogurti zahrají v Nedabyli na soukromé akci 4. června, v třeboňském Bistru 105 o jedenáct dní později, v budějovickém River Jazz & Blues Clubu za další dva dny, v Chlumu u Křemže na festivalu Cihelna – vystupovat 2. července a znovu v River Clubu na břehu Malše 26. srpna.  

(lho)
Foto Bára Lhotová a Jan Šmíd


pj02
pj03
pj04
pj05


Přidej komentář