Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Prázdniny v Trhových Svinech osvěží autorská čtení

trs01
Ke kulturnímu létu v Trhových Svinech patří také prohlídky kostela Nanebevzetí Panny Marie, který je otevřený o letních prázdninách denně s výjimkou nedělí od 10 do 17 hodin
08.07.2021 13:49 | Ladislav Lhota

Kulturní a informační centrum Trhové Sviny přichystalo bohatý prázdninový program, který obsahuje pohádková představení pro děti, olympiádu u Velkého rybníka, koncerty Nezmarů, Pavla Žalmana Lohonky a houslového virtuosa Jaroslava Svěceného, Memoriál Dana Kopála s rádiem řízenými modely letadel nebo prohlídky historických sakrálních staveb. Největší akcí v červenci bude série autorských čtení – Svinenské čtení (SVIČ).

TRHOVÉ SVINY – Na konci prvního prázdninového měsíce zamíří do města na soutoku Farského a Svinenského potoka pětice tuzemských spisovatelů v čele Alenou Mornštajnovou (Hotýlek, Tiché roky, Slepá mapa, Listopád), která zavítá na český jih po delší době, a budějovickým rodákem Jiřím Hájíčkem (Selský baroko, Rybí krev, Dešťová hůl, Plachetnice na vinětách). Představí se také Petr Stančík, Jan Štifter a vycházející hvězda Lukáš Boček, učitel angličtiny a češtiny na budějovickém gymnáziu Česká, jehož nový román uvede ještě letos na knižní trh renomované nakladatelství Vyšehrad. Autoři budou číst ze svých děl o večerech 26. až 30. července (viz plakát pod článkem).

(lho, bry)
Foto archiv Kulturního a informačního centra Trhové Sviny  


trs02
trs03
trs04
trs05
trs06
trs07
trs08
trs09
trs10


Přidej komentář