Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Před Rabenštejnskou věží pokračuje Havraní léto

rav01
Na malém náměstíčku před Rabenštejnskou věží v Českých Budějovicích pokračuje každý čtvrteční večer Havraní léto vyplněné lákavou nabídkou pouličního umění
30.07.2020 09:52 | Ladislav Lhota

Náměstíčko před Rabenštejnskou věží v historickém centru jihočeské metropole ožívá každý čtvrteční večer od počátku července do konce září vydatným programem Havraního léta s hudební a divadelní produkcí, workshopy pod širým nebem, graffiti show a dalšími streetartovými počinky. Pořadatelem je spolek Umění ve městě, pod jehož rukovoditelstvím se letos v červnu otevřel kreativní prostor Rabenštejnská 2020 rozvíjející art zónu směrem do Panské ulice až k Piaristickému náměstí.

Č. BUDĚJOVICE – Na čtvrteční večer 30. července jsou připravené francouzské šansony a latinskoamerické rytmy v podání trojice Terezie Jelínková, Adam Duka a Lukáš Holý. Na povel keramika Martina se roztočí hrnčířský kruh a Duo Konari ukáže své kožené království. Perlička se chystá na první srpnový týden – v prostoru náměstíčka a Panské ulice se bude realizovat venkovní část programu Jihočeského jazzového festivalu.

Nejkrásnější část města se ve čtvrtek 6. srpna vyladí na festivalový víkend. Program odstartuje v Panské ulici od půl sedmé Šmoldas solo a v osm večer naváže před Rabenštejnskou věží Jan Kavka Trio. Také v následujících týdnech bude na co se těšit. „V půli srpna před věž přiletí italský učitel Gianmarco, který vás naučí balfolk. Na začátku září si nenechte ujít první vystoupení smíšeného souboru Raben a 17. září se přijďte podívat na Vodní líheň Petra Nikla a Ondřeje Smeykala,“ zve produkční Alena Doležalová.  

(lho, tzr)
Foto archiv Umění ve městě


rav02


Přidej komentář