Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Před Výměníkem se rozprostře Cirk La Putyka

vym01
Ostřílení putykáři se v nové show Kaleidoscope mísí s mladou cirkusovou krví a předvádějí dechberoucí koláž akrobatického a hereckého umu s nelíčenou radostí
11.09.2020 13:13 | Ladislav Lhota

Jedinečnou novocirkusovou show s názvem Kaleidoscope, která vznikla po nástupu koronavirové éry, přiveze do jihočeské metropole pražský soubor Cirk La Putyka. Pozornost diváků upoutá skupinová taneční choreografie, odvážné, až neuvěřitelné skoky na obřím teeterboardu, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Představení určené všem věkovým generacím pořádá spolek Kredance na českobudějovickém sídlišti Šumava před Výměníkem v úterý 15. září od 18 hodin.

Č. BUDĚJOVICE – Cirkusová expedice za čistou radostí, jak označují Kaleidoscope autoři, měla premiéru na letní scéně pražských Jatek78. Zářijová tour pokračuje přes Plzeň, České Budějovice, Poličku, Pardubice a další města. „V nové show se soustředíme spíše na krásu formy, dynamiku a kouzlo okamžiku, nežli bychom filozofovali o nesmrtelnosti brouka,“ uvedl finský režisér Maksim Komaro, jenž kvůli zavřeným hranicím absolvoval většinu zkoušek jen prostřednictvím internetu. „Gag střídá trik, rytmická hudba smích. Hypnotické obrazy kontrastují s letní party pod širým nebem. Otevřete oči, nastražte uši a nechte se pohltit křiklavou koláží umu a radosti,“ stojí v pozvánce.

(lho, tzk)
Foto archiv Cirku La Putyka   


vym02
vym03
vym04
vym05
vym06


Přidej komentář