Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Premiéry 2021-22 představuje Jihočeské divadlo na náměstí

dna01
Čtveřice informačních věží umístěných na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. nabízí přehledné informace o třinácti premiérových inscenacích, které připravilo Jihočeské divadlo na sezonu 2021-22
04.09.2021 12:34 | Ladislav Lhota

Divadelní sezona 2021-22 klepe na dveře. Vedení a členové Jihočeského divadla se nemohou dočkat, až představí divákům všechny novinky. První ochutnávka je připravená na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Na informačních věžích o velikosti dvakrát pět metrů získají kolemjdoucí základní přehled o třinácti premiérách činohry, opery, baletu i Malého divadla. Výstavní projekt bude sloužit do konce září.

Č. BUDĚJOVICE – Na vizuálech nové divadelní sezony spolupracoval fotograf Pavel Hejný, držitel několika cen v oblasti fotografie a kreativní tvorby. Kreativec, který řadu let působil jako fotograf baletu Národního divadla v Praze, dlouhodobě spolupracuje s uměleckými uskupeními Dekkadancers, Jatka 78 nebo režijním duem SKUTR. Pro Jihočeské divadlo vytvořil vizuál k taneční grotesce Mechanický pomeranč a fotografie k inscenaci Příhody lišky Bystroušky před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. Grafickou stránku panelů připravili grafici Darjan Hardi a David Šrot, autoři grafického konceptu jubilejní 100. sezony Jihočeského divadla 2019-20.

(lho, tzd)
Foto archiv Jihočeského divadla


dna02
dna03
dna04
dna05


Přidej komentář