Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Přijedou do Krumlova: Domingo, Brown, Cobham, Plachetka

khv01
Nejen klasická hudba, ale také jazz vyplní koncertní program 30. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Svoje umění předvede i sedmasedmdesátiletý bubeník Billy Cobham
07.06.2021 13:03 | Ladislav Lhota

Program 30. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov (4. – 18. září 2021) slibuje velkolepé kulturní zážitky. Součástí bude také novinka, Festivalová zóna, která přivítá návštěvníky již 31. července. Obecenstvu se představí největší světové hvězdy – doyen operních pódií Plácido Domingo, spisovatel a skladatel Dan Brown, jazzový bubeník Billy Cobham nebo český pěvec Adam Plachetka.  

Č. KRUMLOV – Slavnostní zahájení 4. září orámuje galakoncert pod širým nebem s poetickou kulisou rožmberského zámku. Jeho tahákem bude osmdesátiletý španělský pěvec Plácido Domingo, který zde již účinkoval v roce 2011. Doprovodí ho pěvkyně Adriana Kučerová a Štěpánka Pučálková. V dalším operním galakoncertu (17. 9.) vystoupí Adam Plachetka. „Připomeneme také významná výročí a chystáme koncerty jiných žánrů. Přijede legendární jazzman Billy Cobham nebo popová zpěvačka Pia Toscano, která se zapojí do Národního večera věnovaného USA. Nebudou chybět komorní koncerty v podání Heroldova či Škampova kvarteta,“ sděluje prezident festivalu Jaromír Boháč.   

Prostor dostanou i mladí umělci. Představí se finalisté televizní show Virtuosos V4+ nebo talentovaný klavírista Jan Čmejla,“ doplňuje festivalový prezident. Novinkou je Festivalová zóna v Pivovarské zahradě. Stane se místem plným umění, odpočinku, zábavy a dobrého jídla. Otevře se 31. července. „Prvním koncertem tady bude česká premiéra díla Wild Symphony od světoznámého spisovatele a komponisty Dana Browna, který bude během provedení symfonie předčítat ze stejnojmenné knihy. Dále nabídneme koncerty klasické i populární hudby, letní kino, relax v lehátcích, deskové hry, malování, cvičení při živé hudbě,“ slibuje Gabriela Boháčová, umělecká ředitelka MHF Český Krumlov.

Aktuální informace k programu a podrobnosti k jednotlivým koncertům lze vyhledat na webových stránkách www.festivalkrumlov.cz, kde se dají také zakoupit vstupenky.

(lho, her)
Foto archiv MHF Č. Krumlov

Program 30. ročníku:

31. 7. Dan Brown – Wild Symphony – Festivalová zóna
4. 9. Plácido Domingo a jeho hosté
5. 9. Varhanní matiné s Pavlem Kohoutem
8. 9. Škampovo kvarteto – koncert k výročí Antonína Dvořáka
9. 9. Finalisté soutěže Virtuosos V4+ 10. 9. Legenda světového jazzu Billy Cobham
11. 9. Národní večer – USA
12. 9. Heroldovo kvarteto – Matiné s Mozartem a kávou
15. 9. Večer s Antoniem Vivaldim
16. 9. Jan Čmejla – Mladý virtuos
17. 9. Adam Plachetka a jeho hosté
18. 9. Leticia Moreno – koncert k výročí Antonína Dvořáka


khv02
khv03
khv04


Přidej komentář