Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Pro návštěvu AJG je nutné sebrat Každý den odvahu

cis01
Zámecká jízdárna Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou hostí rozsáhlou prezentaci malířského díla Tomáše Císařovského, osmapadesátiletého pražského rodáka, jehož postmodernistické obrazy už poznali obdivovatelé výtvarného umění v mnoha částech světa
20.06.2020 20:20 | Ladislav Lhota

Vernisáží v Zámecké jízdárně 20. června otevřela Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou rozsáhlou expozici s názvem Každý den odvahu, která seznamuje (do 4. října) s dílem jedné z předních osobností české postmoderny Tomáše Císařovského (1962). Pražský rodák za posledních pětatřicet let vystavoval na mnoha místech v republice, v Evropě, také v Asii, Severní a Jižní Americe. Aktuální projekt, jehož kurátorem je malířův generační souputník Martin Dostál, slibuje být tichou senzací, na níž se jen tak nezapomíná. Výstavu provází autorova monografie.    

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU – Divák prožije vzrušení z kontaktu s obrazy malovanými klasickou olejovou technikou, ale také řadu událostí z nedávné historie. Uvědomí si křehkost i napjatost mezilidských vztahů, zapřemýšlí nad smyslem existence. Spolu s malířem procestuje rovněž českou i exotickou krajinu, navštíví vernisáže a pozná mnoho výjimečných či kontroverzních osobností, které Tomáš Císařovský programově namaloval v rámci předsevzetí restituovat portrétní malbu v Čechách. Milovníky umění zaujme excelentní prací s barvou a také bravurním používáním techniky akvarelu, která je vylehčeným souputníkem komplikovaně a dlouze vznikajících obrazů.

(lho, dos)
Foto archiv Alšovy jihočeské galerie


cis02
cis03
cis04


Přidej komentář