Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Prodej Popenkových obrazů podpoří ukrajinské vojáky

270223pon01
Olejomalby ukrajinského malíře Adama Popenka budou po celý měsíc březen vystavené v Jihočeské vědecké knihovně v krajské metropoli. Výtěžek z jejich prodeje se převede na konto Mezinárodního dobrovolnického logistického centra Marlog a poslouží k nákupu léčiv pro ukrajinské vojáky
27.02.2023 12:12 | Ladislav Lhota

Jihočeská vědecká knihovna na Lidické třídě v krajské metropoli bude od 1. do 31. března pod názvem Nadija (Naděje) hostit prodejní výstavu obrazů ukrajinského umělce Adama Popenka. Akci organizuje malíř ve spolupráci s Odborem sociálních věcí Magistrátu města České Budějovice, ukrajinským komunitním centrem Nadija a Galerií Procházka pod záštitou primátorky Dagmar Parmové Škodové. Výtěžek obdrží Mezinárodní dobrovolnické logistické centrum Marlog na nákup léků pro ukrajinské vojáky. 

Č. BUDĚJOVICE – Ukrajinec Adam Popenko žije v České republice od roku 2005. Živí se jako sádrokartonář a maluje ve volném čase. Od vypuknutí války v jeho rodné zemi se aktivně zapojil do pomoci svým krajanům. Od loňského března byl činný v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině jako překladatel a začal působit v Ukrajinském komunitním centru Nadija sídlícím v Českých Budějovicích. Odhodlal se zároveň k prodeji části svých olejomaleb a výtěžek věnovat těžce zkoušené vlasti. Jeho obraz Mořské vlny zakoupili členové týmu posttraumatické péče a zpřístupnili ho veřejnosti loni v srpnu ve Vodárenské věži.
Vernisáž v Jihočeské vědecké knihovně se uskuteční 1. března od 15.30 hodin.
   

(lho, wel)
Foto archiv Statutárního města Č. Budějovice


270223pon02


Přidej komentář