Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Prohlídku hradu Rožmberk oživí Desatero kvítí

kvi01
Každé z deseti místností hlavního prohlídkového okruhu na hradě Rožmberk bude vládnout jiný druh květin
23.08.2016 22:48 | Ladislav Lhota

Závěr letní sezony na hradě Rožmberk se tradičně spojuje s výstavou květinových aranžmá, která oživuje hlavní prohlídkovou trasu. Letošní desátý ročník popouští uzdu fantazii a milovníkům krásných květin nabízí podívanou s názvem Desatero kvítí.

ROŽMBERK NAD VLTAVOU – Nepřeberné množství květů v nejrůznějších vazbách a variacích vyzdobí interiéry první prohlídkové trasy od středy 24. srpna 2016. „Klademe důraz na cit, invenci a profesionalitu tvůrců,“ přibližuje letošní pojetí kastelánka hradu Andrea Čekanová. Každé z deseti místností hlavního prohlídkového okruhu bude vládnout jiný druh květin. Místo zde najdou vedle karafiátů a chryzantém také růže, lilie, slunečnice, amarylis a další druhy.

Rozmístění jednotlivých vazeb v rámci hradu připravili tvůrci s ohledem na potřeby květin i možnosti jednotlivých pokojů. „Oproti předchozím ročníkům, kdy květinové aranže reflektovaly zadané téma či umělecko-historické slohy, popouštíme letos maximálně uzdu fantazii a odvaze. Povolené je všechno včetně zcela moderních floristických technik,“ ujišťuje kastelánka.

Vedle profesionálních floristů pod vedením Slávka Rabušice se do tvorby zapojily také zahradnice ze zámků Třeboň, Kratochvíle a kláštera Zlatá Koruna, které se přípravy účastní už po několikáté a práci na květinových aranžích berou jako zajímavé zpestření své práce. Výstava potrvá do neděle 28. srpna 2016. Prohlídky jsou připravené denně od 9.00 do 17.00 hodin. Vstupné činí 100 korun.

(tzp, lho)
Foto archiv NPÚ


kvi02
kvi03


Přidej komentář