Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Projekt Silva artis se přesouvá do Třeboně

snt01
Dům Štěpánka Netolického v Třeboni bude hostit od 11. února do 12. června druhou část výtvarné výstavy Silva artis, v níž rakouští výtvarníci umožní návštěvníkovi prostřednictvím svých děl ponořit se do atmosféry lesa a vnímat přirozenou jednotu myšlení a cítění
01.02.2022 12:52 | Ladislav Lhota

Nadnárodní výstavní projekt Silva artis vznikl v minulém roce k blížícímu se dvacátému výročí založení euroregionu Silva Nortica (Severní les) a věnuje se společnému životnímu a kulturnímu prostoru na tomto území. První část výtvarné prezentace se konala v Muzeu umění Waldviertel ve Schremsu, kde svá díla od 15. září 2021 do letošního 16. ledna představilo patnáct českých umělců. Druhou část uvidí návštěvníci Domu Štěpánka Netolického v Třeboni od 11. února do 12. června. Osloví je výtvarníci z Rakouska.

TŘEBOŇ – Euroregion Silva Nortica vznikl roku 2002. Rozkládá se na území jihočeských okresů Jindřichův Hradec, České Budějovice, Písek a Tábor, v dolnorakouském Waldviertelu prochází okresy Zwettl, Krems, Gmünd, Waidhofen an der Thaya a Horn. Uspořádání prvních dvou výstav ke dvacátému výročí se ujala partnerská města Schrems a Třeboň. V Domě Štěpánka Netolického ukážou svoje práce Heide a Makis Warlamis, Hans Sisa, Peter Weber, Erich Giese, Antonia Hinterreiner, Bernhard Antoni-Bubestinger (zároveň kurátor výstavy), Karin Antoni a Idea Team. Prezentace je cílená na vnitřní zákonitosti, které poskytuje lesní prostor.

(lho)
Foto Facebook Domu Štěpánka Netolického


snt02
snt03
snt04
snt05
snt06


Přidej komentář