Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Provozovatelé letního kina jemně pobízejí: Jděte do Háječku

haj01
Hlavní brána Letního kina Háječek v jihočeské metropoli se otevře v pátek 4. června, kdy odstartuje bohatý program filmových, ale také divadelních představení a koncertů pro milovníky různých hudebních žánrů
29.05.2021 13:40 | Ladislav Lhota

Letní kino Háječek v jihočeské metropoli vstupuje do druhé sezony s novým provozovatelem, kterým je Asociace jihočeských audiovizuálních tvůrců (AJAT). Brány oblíbeného „letňáku“ se otevřou v pátek 4. června. Diváky čeká americká filmová komedie Návrat do budoucnosti a ještě před promítáním se mohou osvěžit hudebním programem nebo občerstvením z rozšířeného Bistra Háječek. Na léto jsou připravené téměř čtyři desítky filmů, koncerty i divadelní představení.

Č. BUDĚJOVICE – V červnu se bude promítat od půl desáté večer. Návštěvníci mohou přicházet do areálu již od sedmi hodin a nejrychlejší z nich si rozeberou místa v nulté řadě na pohodlných lehátkách. K uspokojení chuťových buněk poslouží Bistro Háječek rozšířené o další výdejní místo. U rodinné večeře z grilovaných pochoutek si lidé v klidu posedí pod stromy v západní části kina. Vstupné na všechny filmy bude jednotné ve výši padesát korun. Programový tahák po loňském vzoru obstarají tematické večery. „V červnu chystáme proslulý Top Gun v rámci amerického večera. Nebudou chybět americké burgery a rocková kapela před filmem. Jděte do Háječku,“ pobízí dramaturgyně Kristýna Novotná.

Koncertní večery odstartují David Koller, Tomáš Klus, Pokáč, Jelen a Chinaski, další protagonisty si nechávají organizátoři zatím jako překvapení. Za příznivci dechovky přijdou nestárnoucí Babouci. Dojde také na činoherní představení. Českobudějovický Divadelní spolek J. K. Tyl uvede své inscenace Sedm žen na krku a Na správné adrese. Areál je dobře nachystaný z hlediska boje proti šíření Covidu-19. „Zprovoznili jsme další sociální zázemí s bezdotykovými mýdly a ubrousky. U vchodu a na dalších místech budou k dispozici stojany s dezinfekcí. Snažíme se zamezit frontám, v hledišti se sníženou kapacitou zajistíme rozestupy,“ vypočítává předseda AJAT Daniel Habrda.  

Provozovatelé Letního kina Háječek ale nesouhlasí s některými body ve stávajících opatřeních Ministerstva zdravotnictví ČR a iniciovali výzvu české vládě k přehodnocení těchto opatření. „V hledišti nesmí lidé konzumovat jídlo a pití, mimo hlediště ano. Jaký to má smysl?“ ptá se Milan Pleva z AJAT. Další bod, kterým je povinnost u vchodu kontrolovat absolvované testy nebo očkování, vnímají v AJATu jako diskriminaci. „Nechápeme, v čem jsou letní kina více nebezpečná, než restaurace nebo obchodní domy, a proč se uplatňují u nás přísnější pravidla. Zvláště, když se všechno koná pod širým nebem na rozlehlém prostoru,“ diví se Milan Pleva.

Před závěrem posledního květnového týdne připojila podpis pod výzvu desítka letních kin z celé republiky. Zástupci AJATu věří, že se změní situace, a pokud ne, že dorazí diváci i navzdory přísným požadavkům a podpoří fungování areálu.

(lho, tzh)
Foto Ladislav Lhota a Facebook AJAT

Červnový program Letního kina Háječek:

Pátek 4. 6. (21.30): Návrat do budoucnosti
Sobota 5. 6. (21.30): Vesničko má středisková (volba diváků)
Úterý 8. 6. (21.30): Pýcha a předsudek (romantický večer)
Čtvrtek 10. 6. (21.30): Big Lebowski
Pátek 11. 6. (21.30): Já padouch
Sobota 12. 6. (21.30): Líbáš jako bůh
Úterý 15. 6. (21.30): Spectre (jamesbondovský večer)
Středa 16. 6. – 23. 6.: Týden koncertů
Sobota 19. 6. (15.30): Babouci
Čtvrtek 24. 6. (21.30): Jumanji. Další level
Pátek 25. 6. (21.30): Top Gun (americký večer) / HIT měsíce
Sobota 26. 6. (21.30): Vlastníci
Úterý 29. 6. (20.00): Chinaski


haj02
haj03
haj04
haj05
haj06


Přidej komentář