Magazín kulturního dění v Praze a okolí

První z jihočeských památek otevře brány Landštejn

lan01
Jihočeské památky se začínají otevírat veřejnosti. Po pauze způsobené bojem proti pandemii koronavirového onemocnění covid-19 jako první přivítá letošní návštěvníky hrad Landštejn
06.05.2020 10:50 | Ladislav Lhota

Letní návštěvnická sezona na historických objektech ve správě Národního památkového ústavu se dá do pohybu v nejbližších dnech. Nejdříve se otevřou brány hradu Landštejn. Od 12. května do konce měsíce bude hrad otevřený každý den od 9 do 15:30 hodin kromě pondělků. Přístupný bude celý areál s výjimkou kaple, která prochází dlouhodobou rekonstrukcí. Zbývající jihočeské památky ve správě NPÚ v Č. Budějovicích zahájí provoz 25. května. Jenom zámek Vimperk ukáže svoji obnovenou krásu až v červenci.

JIŽNÍ ČECHY – Vzhledem k opatřením proti koronaviru se lidé zatím musí spokojit s upraveným režimem prohlídek. Vstup do areálu jednotlivých památek bude možný jen s rouškami. Počet osob ve skupinách zpočátku nepřekročí deset osob včetně průvodce. U pokladen a během prohlídek se bude dbát na dodržování stanovených rozestupů. Průvodci dostanou ochranné roušky, štíty a gumové rukavice. U vstupu do areálů, pokladních prostorů a návštěvnických center budou umístěné stojany s dezinfekcí. „Vstupenky na všechny památky lze kupovat nejen na místě, ale také on-line z pohodlí domova,“ připomíná Petr Pavelec, ředitel územní památkové správy NPÚ v Č. Budějovicích. 

(lho, tzp)
Foto archiv NPÚPřidej komentář