Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Rekonstrukci KD Slavie vyprojektují Francouzi a Rakušané

sla01
Statutární město České Budějovice zveřejnilo vizualizaci budoucí podoby zrekonstruovaného Kulturního domu Slavie na nábřeží Malše. Předání dokumentace na provedení stavby plánují městští radní na červen 2022
30.09.2021 09:42 | Ladislav Lhota

Kulturní dům Slavie v Českých Budějovicích se změní. Přibližně za dva roky ho čeká dostavba a kompletní rekonstrukce. Bude mít prosklené stěny, zvětšený koncertní sál, novou kavárnu a restauraci. Městská rada schválila uzavření veřejnoprávní smlouvy, která nahrazuje rozhodnutí o umístění stavby, na akci s názvem Architektonické a projekční řešení kulturního domu Slavie. Zakázku zhotoví Ateliér Chaix & Morel et Associé z Paříže, vídeňské studio Christian Anton Pichler a architekt Jan Proksa.

Č. BUDĚJOVICE – Do poloviny října 2021 se očekává vydání územního rozhodnutí s nabytím právní moci. „V březnu 2022 počítáme se stavebním povolením a do června 2022 s předáním dokumentace pro provedení stavby,“ říká první náměstek primátora Juraj Thoma. Město se bude ucházet o evropskou dotaci. „Projekt je navržený pro zařazení do strategie ITI Českobudějovické aglomerace. Plánujeme čerpat dotaci až osmdesát procent na způsobilé výdaje v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Půjde o specifický cíl, který je mimo jiné zaměřený na revitalizaci kulturních památek,“ vysvětluje.

Mezi způsobilé výdaje se mohou zařadit pouze investiční náklady spojené s revitalizací prostor, které jsou přístupné veřejnosti. Za problematickou proto lze označit otázku získání dotace na prostory hlavního sálu, kde se bude vybírat vstupné. „Podmínky veřejné podpory zatím neznáme. Náklady na prostory restaurace, kde rovněž vznikají příjmy, budou určitě nezpůsobilé,“ informuje první náměstek primátora.

(lho, wel)
Foto archiv Statutárního města Č. Budějovice


sla02


Přidej komentář