Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Remasterované CD představí Spolektiv v Divadle U Kapličky

spo01
Remasterobvané CD ...a ticho v sobě představí Spolektiv v Divadle U Kapličky v Č. Budějovicích
13.02.2017 22:50 | Ladislav Lhota

Hudební skupina Spolektiv chystá uvedení remasterovaného CD …a ticho v sobě. Původně ho natočila ve Vyšším Brodě roku 1994. Byl to první vydaný nosič studentské artfolkové kapely, která o dva roky později přestala být studentskou a přestala být úplně. V roce 2014 se někteří členové rozhodli pro obnovený start. Začali koncertovat a skládat a záhy přišli s novým albem Dej mi tvar. Dávno rozebrané první CD uvedou znovu do života v Divadle u Kapličky 17. února v rámci hudební série Večery S.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Během Večera S se nejprve představí Zdeněk Zajíček coby písničkář Dante. Spolektiv v sestavě s baskytaristou Jiřím Regáskem poté  vystoupí i s Lukášem Holcem, dnes hostujícím členem kapely a hudebním režisérem alba Dej mi tvar. Společně připomenou několik písní z doby, kdy byl Lukáš aktivním členem Spolektivu. Na řadu přijde i několik nových songů, které Spolektiv dosud nehrál v jihočeské metropoli.

Původním albem …a ticho v sobě Spolektiv v podstatě uzavřel svoji existenci studentské kapely devadesátých let. „Album se stalo rozhodně hudební událostí. Studentský Spolektiv vytvářel někdy dost komplikované kompozice, které pak hrdě nazval artfolkem. … a ticho v sobě bylo přísně originálním CD,“ napsal hudební publicista Tomáš Hrubý.

Díky reedici CD …a ticho v sobě si posluchači mohou zavzpomínat na Spolektiv v sestavě Jarda Hnízdil (zpěv, kytary, akordeon), Martin Jančura (zpěv, kytary, perkuse), Renata Švecová (zpěv, perkuse), Lukáš Holec (zpěv, housle, viola), Tonda Vidlák (saxofony, flétny, klarinety, dechový syntezátor) a Zdeněk Zajíček (baskytara). Čím se liší první a druhé CD? „…a ticho v sobě je o hledání a nacházení originální hudební mozaiky. Dej mi tvar je písničkové a o veliké vnitřní energii,“ říká kapelník Jaroslav Hnízdil.  

(lho – tzs)
Foto archiv Spolektivuspo02


Přidej komentář