Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Řemeslníci připravují Černou věž na sezonu

vez01
Po skončení nouzového stavu a koronavirové karantény se dychtiví turisté znovu začnou předhánět ve zdolávání 225 schodů vedoucích na ochoz Černé věže v jihočeské metropoli. Jak jim to půjde s rouškou přes obličej?
28.04.2020 12:07 | Ladislav Lhota

Uzavření českobudějovické dominanty – Černé věže – v době koronavirové karantény a také nebývale pěkné dubnové počasí využili řemeslníci k drobným opravám. Obnovili nástřik balustrády, aby kámen lépe odolával přírodním erozím, očistili a umyli strop balustrády a od středy 29. dubna začnou provádět vnitřní nátěr ve vstupní věžičce. Potom nastane kompletní úklid celého historického prostoru a jedna z nejvýznamnějších staveb v jihočeské metropoli bude čekat na první letošní návštěvníky.

Č. BUDĚJOVICE – Zájemce o zdolání 225 schodů a poté nádherný výhled na město a okolí čeká povinnost vstupovat do objektu v rouškách. „Před vstupem na ochoz budou mít lidé k dispozici dezinfekci,“ připomíná primátor Jiří Svoboda. Přesný datum zpřístupnění dosud není známý. V úvahu přichází pondělí 25. května, případně pondělí 8. června 2020. „Loni se na Černou věž vypravilo 32 600 lidí,“ doplňuje první muž na radnici. Stavba ze 16. století sousedí s katedrálou Sv. Mikuláše v centru města a je vyhledávaným cílem domácích i zahraničních turistů.

(lho, tzm)
Foto archiv Statutárního města Č. Budějovice  Přidej komentář