Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Rybářské dny navštíví také Michal Hrůza nebo Olympic

150523vrd01
Koncertní vystoupení začínajících umělců, ale také ostřílených bardů tuzemské hudební scény v čele s Michalem Hrůzou a Kapelou Hrůzy nebo nestárnoucím Olympicem patří do kulturní nabídky letošní ročníku Vodňanských rybářských dnů, které se uskuteční od čtvrtka 18. května do soboty 20. května, přesněji do ranních hodin v neděli 21. května
15.05.2023 11:02 | Ladislav Lhota

Městské kulturní středisko Vodňany a město Vodňany spolu s partnerskými organizacemi pořádají od 18. do 20. května další ročník Vodňanských rybářských dnů s nabitým programem, který se točí kolem rybářské tradice, ale nabídne rovněž četné kulturní zážitky v podobě lákavých koncertů (Katarína Knechtová, Michal Hrůza a Kapela Hrůzy, Olympic) nebo výstav, nebudou chybět exkurze, trhy, studentská soutěž, promítání filmů, zážitkový program pro rodiny s dětmi, ani katolická mše pod širým nebem před rybářskou školou.

VODŇANY – Tradiční akce se dá do pohybu ve čtvrtek 18. května aktivitami pro školní mládež: Objeváriem a činnostmi v areálu MEVIPSu Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity, dále studentskou soutěží o netradiční úpravu vodňanského kapra ve Středním odborném učilišti služeb a dokumentárním filmem pro školy v kulturním domě. Podvečerní mši za rybáře před Střední rybářskou školou u rybníka Velká Podvinice bude celebrovat P. Josef Prokeš a čtvrteční program uzavře v sále kulturního domu promítání dokumentárního filmu Ivany Pauerové Miloševičové Svéráz českého rybolovu.  

V pátek se rozproudí hudební produkce na několika scénách ve městě – před kulturním domem, ve sportovním areálu Blanice a na centrálním náměstí Svobody. Pestrý výběr kapel uspokojí milovníky dobré muziky napříč hudebními žánry. V sobotu budou Rybářské dny gradovat programem na náměstí, které od rána zaplní oblíbené trhy. Na hlavní scéně se vystřídají nejen začínající umělci, ale také hvězdy zvučných jmen. Koncertní tečku obstará Michal Hrůza s Kapelou Hrůzy a nestárnoucí Olympic, slavnosti završí nepostradatelný ohňostroj. Pro ty, kdo budou chtít pokračovat v zábavě, bude v areálu Blanice čekat slušná dávka tvrdší muziky až do brzkých ranních nedělních hodin. 

Rybářské školy a rybochovná pracoviště otevřou v sobotu dveře pro zvídavé návštěvníky a nechají nahlédnout do útrob svého specifického zázemí. V areálech Škorna a Blanice bude připravený zážitkový program pro rodiny s dětmi. Již od čtvrtka se mohou celé rodiny vydat na interaktivní stezku městem Za rybami přes Vodňany, která bude plná zábavných úkolů na téma ryby a rybářství. „Věříme, že v jasných barvách slunce a vody se bude velkolepé městské akci dařit i letos,“ usmívá se Michala Piskačová, ředitelka Městského kulturního střediska Vodňany. „Kdo nenavštívil Vodňanské rybářské dny, jako by nebyl,“ dodává starosta Martin Macháč.

(lho, pis)
Foto archiv Městského kulturního střediska Voňany
  


150523vrd02
150523vrd03
150523vrd04
150523vrd05
150523vrd06


Přidej komentář