Magazín kulturního dění v Praze a okolí

S objektivem provětrali Pardubice i americký Wild West

paw01
Fotografka Zuzana Capoušková se ráda prochází večerem a nocí zahalenými ulicemi svého rodného města a pozoruje, jak se za tmy všechno mění. Občas potkává sny, které již vypadly z paměti
17.02.2020 10:25 | Ladislav Lhota

Pokud se návštěvník či obyvatel jihočeské metropole vypraví za filmovou projekcí do přízemní části kina Kotva v Lidické ulici, musí projít útlou nudlí – předsálím. A obklopí ho výstava fotografií. Pokud se usadí v přilehlé kavárně, stane se mu totéž. Po celý rok. Aktuálně v kavárně od 14. února do 3. dubna objeví soubor Zapomenuté sny, který pochází z dílny Zuzany Capouškové, v předsálí  najde kolekci Jaroslava KLM Klímy nazvanou Wild West Now!

Č. BUDĚJOVICE – Pardubická rodačka Zuzana Capoušková (1979) začala spontánně fotit při návštěvě hlavního města Německa v roce 2010, kdy s aparátem a knížkou Nebe pod Berlínem projela tamní metro. Absolventka Hradecké fotografické konzervatoře a nyní studentka Institutu tvůrčí fotografie v Opavě vystavovala svoji tvorbu v Ostravě, Kostelci nad Orlicí, Hradci Králové či Opavě. Cyklus Zapomenuté sny vznikal z větší části při procházkách autorky v Pardubicích během minulého roku. „Pracuji do pozdního odpoledne a dostanu se obvykle ven až večer. Za tmy se všechno mění. Stává se mi, že v potemnělých ulicích potkávám své sny z předešlých nocí,“ vypráví.

Jaroslav KLM Klíma (1961) pochází z Příbrami. Provozuje grafické studio, nakladatelství a fotoateliér BASTA v Českých Budějovicích. Výtvarnou fotografii, grafický design a související informační technologie vyučuje na odborných a uměleckých školách. Aktivní člen fotoklubu Vývojka se každoročně prezentuje na autorských i kolektivních výstavách, v jižních Čechách vedle kaváren a kin především v Galerii Nahoře (Metropol Č. Budějovice). Věnuje se časopisecké a knižní tvorbě, jako fotograf preferuje svět rychlých kol, ženský akt a portrét, a také cestovatelské snímky, což dokládá fotokolekcí z amerického Divokého Západu – Wild West Now!

Ladislav Lhota
Foto Zuzana Capoušková, Jaroslav KLM Klíma
 


paw02
paw03
paw04
paw05
paw06


Přidej komentář