Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Společně vystoupí Hashtag, Spolektiv a Michal Dufek

080223sdh01
Hudební série Večery S koncerty v českobudějovickém Divadle U Kapličky pokračuje v pátek 17. února od 19 hodin společným vystoupením kapel Hashtag, Spolektiv a písničkáře Michala Dufka. Servírovat se bude folk, v některých skladbách se spojí s prvky šansonu
08.02.2023 14:08 | Ladislav Lhota

Druhé pokračování letošní série Večery S koncerty v Divadle U Kapličky v jihočeské metropoli nabídne příznivcům folku – a nejen tohoto žánru – znovu výživný hudební koktejl, který tentokrát namíchají členové kapely Hashtag z Českého Krumlova, jejich kolegové z budějovického Spolektivu včetně hostujícího houslisty Lukáše Holce, a také písničkář Michal Dufek z Benešova. Příjemný večer startuje v pátek 17. února od 19 hodin. Lístky lze pořídit na místě, přes CBsystem nebo v prodejně Melodie U Černé věže.

ČESKÉ BUDĚJOVICEKrumlovská kapela Hashtag hraje vlastní folkové skladby. Ve svém názvu spojuje hudbu s mladou generací. Znak # užívaný v sociálních sítích představuje zároveň symbol z hudební teorie. Hashtagové se úspěšně zúčastnili několika soutěží a hudebních festivalů – Dětské Porty, Folkového Kvítku či Mohelnického dostavníku. Spolektiv na domácí scéně přivítá v roli hosta houslistu Lukáše Holce a doplní koncert o folkové písně, které po nějaký čas nebyly slyšet v této sestavě. Přednost dostane autorský hudební styl, který spojuje prvky folku a šansonu. Rock a jazz půjdou tentokrát trochu stranou.

Benešovský písničkář Michal Dufek přišel s prvními autorskými skladbami v roce 2015. Od té doby vystupuje v koncertních sálech napříč republikou s repertoárem inspirovaným zajímavými místy, lidmi a událostmi, historickými i současnými. Témata sbírá při toulkách světem, čerpá také z literatury nebo dialogů s lidmi, na první pohled obyčejnými. Díky tomu vznikla například píseň Díky, řezbáři! „Aktuálně se Michal snaží posbírat dostatek materiálu, aby mohlo vzniknout jeho první autorské album,“ prozrazuje organizátor hudební série a kapelník Spolektivu Jaroslav Hnízdil.

(lho, jah)
Foto archiv Večerů S


080223sdh02
080223sdh03


Přidej komentář