Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Start bude s Pětníkem, Žofií Kabelkovou a Želiboys

zok01
V rámci prvního podzimního Večera S vystoupí také písničkářka Žofie Kabelková, jejíž album Peřiny z vody (2009) získalo nominaci na Cenu Anděl v kategorii folk
21.09.2021 12:17 | Ladislav Lhota

Po roční přestávce vynucené covidovou pandemií startuje pátý ročník Večerů S v Divadle U Kapličky. Program zahrnuje pět podzimních koncertů. První začíná v pátek 24. září od 19 hodin. Vystoupí skupina Pětník, písničkářka Žofie Kabelková a skupina Želiboys. Záznam koncertu pořídí Český rozhlas České Budějovice. Do éteru ho pustí ve třech půlhodinách pravidelného sobotního cyklu Koncertní ozvěny od Tří lvů.

Č. BUDĚJOVICE – Patronem letošního ročníku Večerů S se stal jihočeský písničkář Lubomír Hrdlička: „S velikým potěšením patronuji samým krásným a sympatickým lidem z muzikantské branže. Co víc si může přát mé srdce? Znám všechny umělce, kteří vystoupí v pátek 24. září. Mám radost, že se sejdou na pódiu. Účinkujícím, ale i sobě a ctěnému publiku přeji mnoho krásných hudebních zážitků. Pokud bych to uměl, modlil bych se, aby startovní večírek nebyl zároveň poslední. Abychom hráli, zpívali a hlavně, abychom se při tom mohli potkávat,“ říká Lubomír Hrdlička, jenž vystoupí v dalším ze série koncertů v pátek 8. října.

Úvodní koncert bude patřit Pětníku, Žofii Kabelkové a skupině Želiboys. Pětník je jednou z nejdéle působících tuzemských acapellových skupin. Do repertoáru zařazuje swing, jazz, pop i folk v čistě vokálních úpravách. Čtyřčlenné uskupení tvoří Standa Kneifl, Alena Čápová, Jana Perníková a Honza Hučín. Písničkářka Žofie Kabelková se pohybuje na hudební scéně déle než dvacet let. Odehrála stovky koncertů v klubech a na festivalech u nás i v zahraničí. Její album Peřiny z vody (2009) získalo nominaci na Cenu Anděl v kategorii folk. Přeměnou country kapely Nouze vzniklo roku 2014 seskupení Želiborů a přátel, dnes Želiboys. Hudebníci v čele s Petrou Želiborovou se vydali do oblasti country, bluegrassu a swingu.

(lho, tzv)
Foto Jana Šišková, Toníno Volf, archiv Večerů S

Podrobné informace o současném i minulých ročnících Večerů S lze vyhledat na http://archiv.spolektiv.cz/vecery-s a https://www.facebook.com/vecerys/. Vstupenky je možné zakoupit v místě koncertu nebo na CB Systému: https://www.cbsystem.cz/cs/akce/7640-vecery-s-koncerty-2021


zok02
zok03
zok04
zok05


Přidej komentář