Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Stolní kalendář na rok 2022 představuje barokní radnici

skr01
Stolní kalendář na rok 2022 vydaný Statutárním městem České Budějovice se zaměřuje na objekt historické radnice. Ukazuje zajímavé vnitřní prostory, ale i sochařskou výzdobu vzácnými originály
07.12.2021 15:00 | Ladislav Lhota

Statutární město České Budějovice před léty zavedlo pěknou tradici vydávání stolních kalendářů s tematikou jihočeské metropole. Nepříliš vysoký náklad určený více k propagaci, než ke komerčním účelům, činí z kalendářů zajímavý sběratelský artikl. Hodně populárním se stal kalendář na rok 2015, kdy město procházelo oslavami 750 let od svého založení. Nechybělo v něm srovnání jednotlivých míst na historické a současné fotografii. V roce 2019 se výběr fotografií zaměřil na období 1964 až 1965.

Č. BUDĚJOVICE – Po roční odmlce vychází stolní kalendář na rok 2022, který je zaměřený tentokrát na barokní radnici. Snímky pořídil Jan Mahr, textem je doplnil ředitel Státního archivu a renomovaný historik Daniel Kovář. Majitelé kalendáře mohou očima projít vstupní síní na barokní schodiště s originálem sochy Samsona od Josefa Dietricha. Zastaví se před originály soch kardinálních ctností, prohlédnou si výjev Šalamounova soudu v obřadní síni, přejdou přes radniční dvůr kolem pomníku Augusta Zátky a dostanou se do nové dvorany magistrátu. Kalendář si mohou zájemci koupit v Turistickém informačním centru radnice na náměstí Přemysla Otakara II. za 109 korun.

(lho, wel)
Foto archiv Statutárního města Č. Budějoviceskr02


Přidej komentář