Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Street art v krajské metropoli využívá legální plochy

120622gra01
Graffiti jam spojený s workshopem v rámci studentského festivalu Budějovický majáles provázely odhalení čerstvě vyzdobené fasády oddělující cyklostezku na pravém břehu Vltavy od fotbalového areálu SK Dynamo na Střeleckém ostrově. Umělci provozující street art získali plochu legálně zatím na dvanáct měsíců
12.06.2022 14:18 | Ladislav Lhota

Představitelé českobudějovické radnice spolu s příspěvkovou organizací Sportovní zařízení a zapsaným spolkem Mycelium uvolnily již druhou plochu v městském centru, kde se mohou legálně realizovat vyznavači street artu a svobodně provádět dekorativní malby ve stylu graffiti. Čerstvě poskytnutou plochu tvoří zeď oddělující fotbalový areál SK Dynamo na Střeleckém ostrově a cyklostezku podél vltavského břehu. Ve prospěch pouličního výtvarného umění bude fasáda k dispozici zatím po dobu jednoho roku.

Č. BUDĚJOVICE – V legálně vytvořeném kreativním prostoru se umělci mohou setkávat a umisťovat svá díla na odiv kolemjdoucích. „Navazujeme na myšlenku koncepční práce se street art, kterou obsahuje manuál autorsky zpracovaný Lucií Mačí. Plocha je prozatím k dispozici na jeden rok. Pokud se osvědčí provoz, nebudeme se bránit prodloužení,“ uvedl náměstek primátora Ivo Moravec.  Otevření čerstvě vyzdobené fasády měly pod patronací spolky Mycelium a Budějovický Majáles. Jejich členové připravili plochu a společně ji otevřeli graffiti jamem a workshopem v rámci tradičního studentského festivalu.  

(lho, wel)
Foto archiv Statutárního města Č. Budějovice


120622gra02
120622gra03


Přidej komentář