Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Studenti Jihočeské univerzity pořádají Art Day 2019

artday01
Druhý ročník festivalu umění Art Day v kampusu Jihočeské univerzity se znovu stane přehlídkou výtvarného i múzického umění, kterým se budou prezentovat českobudějovičtí studenti
16.03.2019 12:09 | Ladislav Lhota

Pod záštitou Studentské unie Jihočeské univerzity (SUJU) pořádají studenti ve dnech 25. až 26. března druhý ročník festivalu umění Art Day 2019. Akce se uskuteční ve Studentském klubu Kampa v Českých Budějovicích, přímo v srdci univerzitního kampusu. Návštěvníci se mohou těšit na přehlídku výtvarného i múzického umění. Na své si přijdou zájemci o fotografování, malbu, autorské psaní, hudbu, tanec či herecký projev. 

Č. BUDĚJOVICE – Kreativní činností inspirují studenti své kolegy ze středních a vysokých škol, ale i širší veřejnost nejen v jihočeské metropoli. Umělci se rádi podělí o své příběhy v kontextu vlastní tvorby. Někteří pro účastníky festivalu připravili workshopy, v jejichž rámci si každý může vyzkoušet tvůrčí činnost na vlastní kůži. „Hlavní myšlenkou festivalu je ukázat, že mezi mladými lidmi je spousta talentovaných, kteří se nebojí vyjít na světlo. Aktivní účastníci se mohou registrovat na facebookové události Art Day na Jihočeské univerzitě,“ říká hlavní koordinátorka festivalu Jana Velhartická.

SUJU je spolek působící pod záštitou Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích. Jeho hlavním cílem je zpestřit život v kampusu a propojit studenty napříč všemi fakultami. Mezi další události, které spolek pořádá, patří také Seznamovák Jihočeské univerzity, hokejový souboj JU a VŠTE, Foodfestival, festival hudby Kampus žije a velký počet workshopů nebo přednášek na různá témata. Díky SUJU se studenti mohli setkat s hercem a moderátorem Janem Krausem, sexuologem Radimem Uzlem nebo internetovým producentem Kazmou Kazmitchem. Podrobný program festivalu Art Day lze vyhledat na Facebooku.

(lho, tzu)
Foto archiv Jihočeské univerzity


artday02
artday03
artsay04


Přidej komentář