Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Suchý s Molavcovou přivezou písničky ze Semaforu

sm01
Veřejná nahrávka písniček ze Semaforu v podání Jitky Molavcové a Jiřího Suchého se uskuteční v Českém rozhlase Č. Budějovice ve středu 13. září
08.09.2017 14:54 | Ladislav Lhota

Středa 13. září se stane svátkem pro všechny českobudějovické, potažmo jihočeské příznivce divadla Semafor a dvou jeho oblíbených protagonistů, Jiřího Suchého a Jitky Molavcové, kteří se představí s atraktivním písničkovým programem ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Zpěváky doprovodí kapela divadla Semafor pod vedením pianisty Jiřího Svobody. Veřejná nahrávka začne v 19 hodin.  

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Nebudou chybět klasické hity z dílny výjimečné autorské dvojice Suchý – Šlitr jako Blues pro tebe, Klokočí, Tři tety a řada dalších, ale i novější písničky, například Kdykoliv kdekoliv s hudbou Michala Pavlíčka a textem Jiřího Suchého. Na speciální program nazvaný Semafor U Tří lvů bude podle zvyku volný vstup. Místenky lze získat ve vysílání Českého rozhlasu Č. Budějovice nebo v den koncertu na recepci rozhlasového studia v ulici U Tří lvů.

Herečka, muzikantka, spisovatelka, moderátorka a zpěvačka Jitka Molavcová má jižní Čechy velice ráda: „Vzpomínám si, jaké úspěchy jsme měli v Českých Budějovicích s Kyticí a jak nás vlídně přijalo obecenstvo. Také jsem v jižních Čechách točila s režisérem Vítkem Hrubínem, synem velkého českého básníka, televizní filmy, kde jsem s Michalem Tučným zpívala půvabné jihočeské lidové písničky Ty hvězdičko malá a Já, ubohá děvečka. Miluju jihočeské rybníky a vůni tamních lesů. Jižní Čechy jsou pro mě místo zaslíbené,“ říká umělkyně.

Návštěvníci rozhlasových nahrávek mohou podpořit Nadační fond Českého rozhlasu, který pomáhá dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením. Pokud v den akce přispějí v rozhlasové recepci do pokladničky Světlušky, získají místenku s předstihem jako poděkování za podporu nevidomých a slabozrakých. „V loňském roce lidé podpořili Světlušku částkou čtyřiadvacet tisíc korun. Sesbírané prostředky pomohly nevidomým i v Jihočeském kraji,“ zdůrazňuje ředitel rozhlasové stanice Zdeněk Duspiva.

(lho, tzr)
Foto z archivu SemaforuPřidej komentář