Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Svatováclavský chorál si zazpívají i Václavové s Vendulami

180922svs01
V kulisách historického centra Českého Krumlova se uskuteční jubilejní dvacátý ročník Svatováclavských slavností, do jehož rámce se zařadí také 21. ročník Mezinárodního folklórního festivalu. Město ožije hudbou, tancem i širokou kulinářskou nabídkou
18.09.2022 13:41 | Ladislav Lhota

Poslední zářijový víkend v Českém Krumlově bude patřit 20. ročníku Svatováclavských slavností, jejichž program připravuje s dlouhodobou koncepcí Městské divadlo, a 21. ročníku Mezinárodního folklórního festivalu – událostem plným hudby, tance, ale také piva, vína a dobrého jídla. Příchod podzimu Českokrumlovští a návštěvníci města přivítají zároveň s poctou Sv. Václavu, patronu české země, kterou vyjádří řadou kulturních představení. Přidají i nevšední kulinářské zážitky.

Č. KRUMLOV – Příjemnou atmosféru slavností tradičně dotváří svatováclavský jarmark a přehlídka folklórních souborů, které se v rámci Mezinárodního folklórního festivalu představí na několika místech historického centra a svými vystoupeními roztančí nejednoho diváka. Ani tentokrát nebude chybět setkání pokřtěných i nepokřtěných Václavů a Václavek (Vendulek) nebo koncert se závěrečným zpěvem chorálu Svatý Václave. Málokdo si nechá ujít Svatováclavský večer otevřených muzeí a galerií s doprovodným programem a vstupem zdarma. Obsah slavností se začne naplňovat již v pátek 23. září a přes víkend se protáhne až do patronova svátku ve středu 28. září.

V okresním městě s úžasným středověkým jádrem a pod dohledem majestátního rožmberského zámku bude živo také v následujících týdnech. 10. ročník Festivalu vína Český Krumlov od 7. října do 26. listopadu slibuje seznámení s vinařskými oblastmi a jejich produkty z Čech, Moravy i dalekého zahraničí. Vína předvedou vinaři, someliéři a další znalci vína. Mezi nimi architekt a divadelník David Vávra, který připomene spojení vín s architekturou míst, kde vznikají, táborský gastronom a znalec vína Jan Čulík, prezident Asociace someliérů ČR Ivo Dvořák nebo šéfredaktor časopisu Wine & Degustation Michal Šetka. Pozornost jistě přitáhne i Krumlovský vodácký maraton 8. října.  

(lho, tzk)
Foto Tomáš Perzl pro DMO Český Krumlov RegionPřidej komentář