Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Tančírnu na Kratochvíli rozproudí Zatrestband

tan01
Tančírna v zámeckém areálu na Kratochvíli se v létě 2021 uskuteční po jedenácté. Hrát bude swingový orchestr Zatrestband z Třeště na Vysočině
11.07.2021 11:38 | Ladislav Lhota

Zámek Kratochvíle u Netolic, pocházející z druhé poloviny 16. století, se zásluhou Viléma z Rožmberka stal jedním z klenotů stavitelského a  dekoračního umění doby renesance. Půvabnou zámeckou zahradu se zaplněným vodním příkopem letos na přelomu června a července oživil 30. ročník Divadelního léta (Limonádový Joe) a na sobotu 17. července je připravená jedenáctá Tančírna, kterou rozproudí swingový Zatrestband se spíkrem Petrem Píšou.

KRATOCHVÍLE – Tančírna bude jedenáctá a vesmírná. Parket se otevře v půl osmé večer a lidé zde mohou plout v rytmu (nejen) swingu, zpívat, navazovat kontakty a dobře se bavit. „Prosíme všechny, kdo se chtějí zúčastnit, aby se vybavili doklady o své bezinfekčnosti podle platných nařízení – certifikátem o očkování, negativním testem nebo potvrzením o prodělané nemoci Covid 19 v posledních 180 dnech. Dokladem může být i čestné prohlášení o provedeném samotestu s negativním výsledkem,“ připomíná Lucie Rabenhauptová ze správy Státního zámku Kratochvíle.

Pětadvacetičlenný klasicky postavený swingový orchestr, od něhož lze očekávat nejen swing, „bojuje“ za renesanci velkých orchestrů, za lepší aranžmá v notách, dramaturgii i hudebním výrazu. Také za Třešť na Vysočině, kde je doma. Dobré jméno si vybudoval při vystoupeních na střeše pražského Národního divadla, na Lodi Tajemství Divadla bratří Formanů, ve Španělském sále Pražského hradu, Břevnovském klášteře, v Lucerně, vídeňském Schönbrunnu, hradě Roštejnu, zámcích Telč, Náměšť nad Oslavou, Třešť, prestižních hotelích v Praze či Karlových Varech, brněnských divadlech, při českobudějovickém festivalu Múzy na vodě či na ostrově v Písku.

Další velké akce letošního léta na Kratochvíli představují Hradozámecká noc 31. července, Pouť na Kratochvíli 5. září nebo přednáška profesora Martina Hilského v témže měsíci.

(lho, rab)
Foto zatrestband.cz, archiv Státního zámku Kratochvíle  


tan02
tan03
tan04


Přidej komentář