Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Tanec Praha pojedenácté míří na jih

tpr01
Tři performerky podstupují společně s diváky proceduru Treatment of Remembering (Procedura rozpomínání) v čase, kdy člověkem vyčerpaná příroda již neexistuje. V poetických tanečních obrazech upadají do stavu rozpomínání se na přírodu ve vyprázdněném časoprostoru
09.06.2021 11:32 | Ladislav Lhota

Kulturní organizace Kredance, která působí v jihočeské metropoli od roku 2010, uvádí pro zájemce v Českých Budějovicích již po jedenácté dramaturgii Mezinárodního festivalu současného tance, pohybového divadla a nového divadla Tanec Praha. Na různých místech od čtvrtka 10. června do středy 16. června se v rámci hlavního programu uskuteční celkem pět představení. Vstupenky lze získat pouze v předprodeji na goout.net.

Č. BUDĚJOVICE – Hrát a tančit se bude v „kredancovém“ prostoru Výměníku1 na sídlišti Šumava nebo pod širým nebem na střeše Metropolu, v Biskupské zahradě u slepého ramena Malše a na Sokolském ostrově. Představení Roselyne resp. Treatment of remembering (Procedura rozpomínání) se zařadila mezi dvacítku výherců prestižního evropského ocenění Aerowawes Twenty 21. Tancovačka (Dhogh) na střeše Metropolu slibuje aktivní pohyb se zapojením příchozích po celou noc až do rána. Pohádku Kozí kraviny v Biskupské zahradě doprovodí výtvarná dílna pro děti, k dispozici bude stánek s občerstvením a oheň k opékání buřtů. Na promítání experimentálního tanečního filmu Blush se neplatí vstupné.

(lho)
Foto archiv Kredance

PROGRAM FESTIVALU:

ČTVRTEK 10. června, Výměník 1 od 20 hodin
Roselyne / Cécile Da Costa (ve spolupráci s Tancem Praha)

SOBOTA 12. června, střecha Metropolu – open air od 20 hodin
Tancovačka – DHOGH festivalový večírek 

(vstup přes Fight Club)

NEDĚLE 13. června, Biskupská zahrada – open air od 17 hodin
Kozí kraviny / Barbora Látalová, Tereza Říčanová
(ve spolupráci s Tancem Praha)

ÚTERÝ 15. června, Výměník 1 od 20 hodin
Promítání tanečního filmu – BLUSH – Wim Vandekeybus
Bar je otevřený od 19 hodin – vstup zdarma

STŘEDA 16. června, Sokolský ostrov – open air od 20 hodin
Treatment of remembering / Sabina Bočková, Johana Pocková, Inga Zotová-Mikshina
(ve spolupráci s Tancem Praha)


tpr02
tpr03
tpr04
tpr05
tpr06


Přidej komentář