Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Thálie za Malé divadlo drží Eliška Boušková a Martin Holzknecht

tmd01
Ceny Jihočeské Thálie za nejlepší výkony v roce 2019 přebírají členové Malého divadla Eliška Boušková a Martin Holzknecht, asistuje umělecký šéf souboru Petr Hašek (vpravo)
27.09.2020 12:25 | Ladislav Lhota

V rámci premiérované inscenace Karkulka vrací úder v sobotu 26. září převzali členové Malého divadla ceny za své výkony v roce 2019. Jihočeskou Thálii získala Eliška Boušková za hlavní roli a silný smysl pro souhru v inscenaci Nuda! (s přihlédnutím k hereckému nasazení a pěveckému výkonu v postavě Marie v inscenaci Útěk do Egypta přes Království české). Cenu pro nejlepšího herce si odnesl Martin Holzknecht za promyšleně vybudovanou postavu Seminaristy v inscenaci Útěk do Egypta přes Království české (s přihlédnutím k celistvé postavě Einsteina v imerzivní inscenaci CampQ).

Č. BUDĚJOVICE – Divácky nejoblíbenější a nejúspěšnější inscenací za rok 2019 se stal společný projekt Malého divadla a Ateliéru 3D Dělej sdílej! Interaktivně vzdělávací divadelní představení, které využívá techniky divadelního fóra, se snaží děti varovat před nástrahami kyberšikany a ukázat, jak se jí případně mohou bránit. Po souborech činohry a Malého divadla se o ceny Jihočeské Thálie za rok 2019 přihlásí také operní soubor Jihočeského divadla. Podle plánu by se tak mělo stát při premiéře inscenace Polská krev v pátek 23. října 2020.

(lho, ves)
Foto archiv Jihočeského divadlaPřidej komentář