Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Tradiční fotovýstavu v Kotvě vystřídaly práce dvou kreslířek

kp01
Návštěvníci českobudějovického kina Kotva na Lidické třídě se tentokrát seznámí s kresbami Lucie Kacrové a Lenky Pužmanové
14.04.2018 16:07 | Ladislav Lhota

Stále živé stěny předsálí a kavárny českobudějovického kina Kotva nebudou od 13. dubna do 25. května podle zvyku ozdobené uměleckými fotografiemi, ale mimořádně se zde návštěvníci potkají s tvorbou kreslířek Lucie Kacrové a Lenky Pužmanové. První z nich předkládá černobílé obrázky v lineárním stylu, které většinou vznikají náčrtkem na papír a dotvořením pomocí grafického tabletu. Druhá se prezentuje cyklem barevných kreseb pod souhrnným názvem Pudinkové krajiny.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Osmadvacetiletou Lucii Kacrovou mohou obyvatelé jihočeské metropole osobně potkat v ateliéru Tvor, kde řídí výtvarné kurzy. Zabývá se hlavně kreslením a počítačovou grafikou. Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Bechyni. „Teď se o něco pokouší dálkově na pedagogice volného času. Studuje ho možná proto, že jí ho obvykle moc nezbývá,“ prozrazuje kurátor kotváckých výstav Václav Němec. Autorka se v loňském roce představila v Galerii nahoře a na zámku Nová Bystřice, do letošního roku vstoupila účastí na Free Art Friday v Praze, přidá si výstavu Umělci novobystřickému zámku II a Cover Moon v Holešovické Šachtě.

O dvanáct let starší Lenka Pužmanová se věnuje kresbě, malbě, ilustraci, grafickému designu a fotografii. Studovala užitou malbu na SUPŠ Sv. Anežky v Českém Krumlově, navázala studiem na Institutu tvůrčí fotografie a zároveň odstartovala dráhu grafičky. Od roku 2006 působí na volné noze. Vystavovala převážně fotografie na různých místech České republiky (s výtvarným družstvem To jsou, Neskupinou okolo Martina Wágnera, fotoklubem Vývojka, na Blatenském fotofestivalu, Fotofestivalu v Levicích, festivalu Fotojatka). Do Kotvy přinesla barevné kresby, které vytvořila na přelomu let 2017 a 2018 z potřeby nechat očím a hlavě odpočinout od práce v grafických programech.

Ladislav Lhota
Foto z archivu Václava Němce


kp02
kp03
kp04
kp05
kp06


Přidej komentář