Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Třetí míza není žádný Jinotaj, dobře ví Josef Pelán

100323tmp01
Hudební série Večery S nabídne 17. března již třetí jarní pokračovaní v koncertech představujících zajímavé interprety, většinou Jihočechy, kterým je blízký folk, ale i další příbuzné žánry. Tentokrát se představí kapely Třetí míza, Jinotaj a zkušený písničkář i pedagog Josef Pelán
10.03.2023 14:29 | Ladislav Lhota

Další jarní koncert hudební série Večery S koncerty v Divadle U Kapličky na Husově třídě v jihočeské metropoli odstartuje v pátek 17. března v 19 hodin se zajímavou nabídkou v podání kapely Třetí míza (pomezí folku, bluegrassu a country), folkového písničkáře Josefa Pelána a akustické kapely Jinotaj s prvky folku, která výhradně hraje vlastní tvorbu. Předprodej vstupenek v CBsystemu nebo prodejně Melodie U Černé věže lze využít do 16. března.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Třetí míza se zrodila počátkem roku 2022. Názvem, repertoárem či personálním složením se odkazuje na Druhou mízu Vojtěcha Zíchy. Autorskou tvorbu reprezentují písně Vojty Zíchy, Kristíny Dlouhé nebo Jiřího Smrže, držitele ceny Anděl. V mimořádné sestavě s nadstandardním vokálním a instrumentálním projevem figurují Vojta Zícha, Tomáš Berka, Petra Želiborová, Lenka Huszárová, Pavla Panská, Kristína Dlouhá Nídlová a hostující Jiří Mach, někdejší člen Poutníků. Pedagog strakonické ZUŠ a folkový písničkář Josef Pelán se v roce 2016 vrátil na folková pódia po čtvrt století trvající odmlce. Zaujal svými alby Parádní mejdan a Na zdraví.

Akustická kapela Jinotaj si pohrává s prvky folku a preferuje výhradně autorskou tvorbu. Hlavní postavou je zpěvačka a kytaristka Kamila Škvrnová, autorka veškeré muziky i textů. „Když zpívám a hraju, rezonuje celá moje duše. Písničky jsou nadějně zádumčivé s rázným návrhem řešení tíživé životní situace, veselé i bláznivé. Pevně jsem s nimi propojená a cítím se odhalená ze své nedobytné introverze při vědomí, že přesně toto mi dává interpretační křídla,“ vysvětluje Kamila, která se obklopila řadou zkušených muzikantů participujících nejen na výsledných aranžích, ale i celkové interpretaci jejích hudebních nápadů.

(lho, jah)
Foto archiv Večerů S


100323tmp02
100323tmp03


Přidej komentář