Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Týdny obyčejného šílenství se spojí s uměním

041022tos01
Součástí výstavy nazvané Z duše: fotografie a obrazy, která se koná v českobudějovické restauraci Solnice v rámci Týdnů obyčejného šílenství, budou také obrazy z dílny dvaadvacetileté Alice Kotounové, která maluje akvarelem, akrylem i olejem, k tomu píše poezii a hraje na klavír
04.10.2022 11:00 | Ladislav Lhota

Výstavy obrazů a fotografií, charitativní dražba, besedy a dny otevřených dveří na pracovištích nevládní organizace Fokus budou součástí Týdnů obyčejného šílenství, které pořádá Fokus v Českých Budějovicích a Českém Krumlově od 6. října a patří do celorepublikové kampaně Týdny duševního zdraví. Akce se koná na podporu duševního zdraví, osob s duševním onemocněním a eliminace předsudků vůči těmto lidem.

JIŽNÍ ČECHY – Týdny obyčejného šílenství odstartují v českobudějovické restauraci Solnice na Piaristickém náměstí ve čtvrtek 6. října v 17 hodin vernisáží výstavy nazvané Z duše: fotografie a obrazy. Svá díla předvedou fotografové Jana Vitková Kocumová a Harry, malíři Alice Kotounová, ATTARTE a Daniel Becher. Expozice bude otevřená do konce října. Zakoupením některých objektů k tomu určených lze podpořit jejich autory. Vernisáž i výstava jsou určené pro širokou veřejnost, za vstup se neplatí.

Následovat bude – taktéž v Solnici – 11. října od 17 hodin beseda na téma Slyšení hlasů, kterou odmoderuje Eva Kadlčáková z budějovické stanice Českého rozhlasu. Diskutovat o tom, proč slyší hlasy a jak se to dá zvládat, budou Eva a Tomáš, kteří nabyli vlastní zkušenost s uvedeným jevem, také Romana a Kateřina, zakladatelky svépomocné skupiny ve Strakonicích a Českých Budějovicích. Program najde pokračování ve Dni otevřených dveří na pracovištích Fokusu v krajské metropoli a Českém Krumlově ve středu 12. října od 18 hodin. Přijít může kdokoliv se zájmem o péči o duševní zdraví, kdo potřebuje poradit s pomocí pro sebe či někoho blízkého.

Besedu i Den otevřených dveří může navštívit bezplatně široká veřejnost. V českobudějovické Galerii Burian (ulice Dr. Stejskala, poblíž obchodního domu Brouk a Babka) začne ve čtvrtek 13. října od 18 hodin výstava Keramika a sklo spojená s charitativní dražbou ve prospěch služeb pro lidi s duševním onemocněním. Autorem výstavy je Tomáš Burian. Dražbu bude moderovat Luboš Voráček z Českého rozhlasu České Budějovice. Vstup na akci tentokrát bude pro pozvané osoby a zástupce médií.

(lho, mich)
Foto z archivu Věrky Michalicové, Fokus Č. Budějovice


041022tos02
041022tos03
041022tos04
041022tos05
041022tos06


Přidej komentář