Magazín kulturního dění v Praze a okolí

U Kapličky se vystřídá Drc, Katka Hajná a Nepresso

130923drc01
Podzimní sérii sedmého ročníku hudební série v českobudějovickém Divadle U Kapličky odstartuje domácí folkové uskupení Drc, jehož páteří jsou manželé Hana a Jan Švejkarovi. Vycházejí z vlastní autorské tvorby a také ze zkušeností zúročených ve čtyřech vydaných albech
13.09.2023 11:49 | Ladislav Lhota

Sedmý ročník hudební série Večery S koncerty v Divadle U Kapličky 2023 pokračuje v pátek 22. září od 19 hodin pátým koncertem, který otevírá jeho podzimní část. Hudební mix a výlet do různých hudebních stylů se tentokrát rozloží na bedra českobudějovické folkové skupiny Drc, písničkářky Katky Hajné rovněž odtamtud a vltavotýnské kapely Nepresso. Předprodej vstupenek až do 21. září funguje v CBsystemu a prodejně hudebních nástrojů Melodie v ulici U Černé věže.

Č. BUDĚJOVICE – Uskupení Drc vystupuje na folkové scéně třiatřicet let. Manželé Hana a Jan Švejkarovi coby stabilní základna s autorskou dílnou mají za sebou mnoho úspěchů i změn, které se promítly do čtyř alb i zvětšování nebo zmenšování jejich formace. V aktuální sestavě je doplňují Vítek Zicha, Kristína Dlouhá Nídlová a Honza Švejkar ml. Další host večera, Katka Hajná, prezentuje od roku 2017 vlastní tvorbu. Balancuje na pomezí folk-rocku a občas zavítá do undergroundu. Třetí v pořadí, týnská kapela Nepresso, setrvává v nezměněném složení od roku 2021. Hraje široký repertoár od španělsky laděných nálad přes tvorbu známých popových i folkových interpretů po autorské písně.

(lho)
Foto archiv Večerů S a Facebook skupiny Drc


130923drc02
130923drc03


Přidej komentář