Magazín kulturního dění v Praze a okolí

V Českém Krumlově finišuje oprava divadelní točny

ota01
Finišující oprava Otáčivého hlediště v Českém Krumlově zvýší komfort pro diváky, kteří se v případě uvolnění protipandemických opatření letos vrátí po roční přestávce do zámecké zahrady za divadelními a hudebními zážitky
04.05.2021 15:29 | Ladislav Lhota

V českokrumlovské zámecké zahradě finišuje rekonstrukce Otáčivého hlediště. Před dokončením se nacházejí stavební části a elektroinstalace, ověřuje se funkčnost všech nových komponent. Za asistence zámecké správy se aktuálně provádějí úpravy travnatých ploch a přístupových cest. Pracovníci Jihočeského divadla zároveň budují kulisy a herci zkouší inscenaci Da Vinci, jejíž premiéra se chystá na letošní červenec.

Č. KRUMLOV – Sezonu před otáčkem zahájí v druhé polovině června  novinka Muž Dvojhvězdy v podání souboru Malého divadla. Letos naposledy se bude hrát představení plné pravěkých zvířat Ztracený svět. „S uvolněním vládních opatření se v přímé úměře uvolní i kapacita obsazenosti a diváci dostanou možnost zakoupit zbývajících 10 500 vstupenek,“ uvedl první náměstek českobudějovického primátora Juraj Thoma. „Věřím, že letošní divadelní sezona potěší všechny návštěvníky nejen připraveným bohatým programem, ale i větším komfortem po všech technických opravách,“ dodal náměstek.

(lho, kol)
Foto archiv Statutárního města Č. Budějovice


ota02


Přidej komentář