Magazín kulturního dění v Praze a okolí

V Divadle U Kapličky se chystá šestý cyklus Večerů S

jam01
Úvodní koncert šestého ročníku hudebních Večerů S obohatí zpěvačka Pavla Marianová ve dvojici s kytaristou Janem Jandou, dále kapela Blackjack a Tomáš Průša trio
16.01.2022 15:13 | Ladislav Lhota

S pětiletou úspěšnou minulostí se hlásí k životu šestý ročník vícežánrové, ale především folkové hudební série Večery S. Na podium českobudějovického Divadla U Kapličky se chystají jihočeské kapely a písničkáři, kteří zde plánují vystoupit čtyři pátky na jaře a čtyři na podzim. Cyklus se dá do pohybu spolu s kulminujícím omikronem (doufejme, že ten druhý nezíská výraznou převahu) v pátek 21. ledna od 19 hodin. Představí se Blackjack, Pavla Marianová & Jan Janda a Tomáš Průša trio.

Č. BUDĚJOVICE – Kapela Blackjack působí na scéně od roku 1997 a její bluegrass se nachází na hranici tradičního a moderního stylu. Čtveřice muzikantů vystupuje na domácích festivalech, také na Slovensku, Maďarsku, Německu, Irsku, Nizozemsku, Dánsku a Velké Británii. Může se pochlubit vítězstvím na prestižním festivalu v La Roche sur Foron ve Francii, kterého dosáhla v roce 2011. Sestavu tvoří Sláva Podhráský (mandolína), Ríša Podhráský (basa), Martin Kubec (banjo) a Ondra Plucha (kytara). Vydali čtyři alba a přispěli do dalších CD kompilací.

Zpěvačka s originálně znějícím sametovým altem Pavla Marianová je hlavní osobností skupiny Klíč. Věnuje se šansonově laděné autorské tvorbě, kterou nedávno připomněla sólovým albem Radosti… Bolesti… Na koncertech vystupuje s kytarou a ve dvojici se spoluhráčem z Klíče, kytaristou Janem Jandou, který dodává písničkám atmosféru a jedinečný lesk svým muzikálovým projevem. „Šansony Pavly Marianové lze bezesporu označit za velmi vyzrálé a současně i velmi působivé díky její nenapodobitelné autorské interpretaci,“ vyzdvihuje Jan Janda. 

Textař, skladatel a zpěvák Tomáš Průša interpretuje vlastní písně. Koncertuje sólově a podle příležitosti s kapelou, vždy napříč žánry. „Máte-li rádi rock, folk, blues nebo country, mohl by vás bavit náš koncert,“ zve posluchače do hlediště s oblibou těmito slovy. Na kontě má folkový projekt Máta, účinkoval v kapelách Rock Folk People nebo Andband, který se počínaje rokem 2019 transformoval na Tomáš Průša Band. Tato formace se občas promění na komorní duo, v němž hlavního protagonistu skvěle doplňuje Jan Sládek. Do Divadla U Kapličky se chystá trio rozšířené a výborného klávesistu Ondru Kříže.

(lho, jah)
Foto Facebook skupiny Klíč a archiv Večerů S 


jam02
jam03
jam04


Přidej komentář