Magazín kulturního dění v Praze a okolí

V jihočeské metropoli doznívá pestré kulturní léto

lvm01
Děti milují Divadlo Víti Marčíka, jehož pohádková představení patří neodmyslitelně do každoročního programu kulturního léta v Českých Budějovicích
26.08.2021 12:36 | Ladislav Lhota

Statutární město České Budějovice v letošním létě uspořádalo 350 akcí, o devadesát více než v roce 2019, zejména díky filmovým představením letního kina v Háječku. Programovou nabídku neslo jako novinka šest informačních panelů umístěných na frekventovaných místech v historickém centru, propagace fungovala na městském webu a sociálních sítích. Zastupitelstvo odsouhlasilo finanční podporu ve výši přes šest milionů korun na kulturní projekty pro celý rok 2021.

Č. BUDĚJOVICE – Prázdniny v jihočeské metropoli tradičně doprovázejí kulturní akce plné hudebních produkcí, představení pro děti a prezentací dalších uměleckých směrů počínaje oblíbeným festivalem Múzy na vodě, Hudebními večery na náměstí Přemysla Otakara II. přes pohádky a folkové koncerty na radničním nádvoří, Oživení levého břehu Vltavy s programem v parku 4Dvory až po koncerty na pláži u řeky. Od června do září jsou k vidění desítky děl v rámci výstavy Umění ve městě. Tisíce diváků oceňují Letní kino Háječek, které provozuje Asociace jihočeských audiovizuálních tvůrců a vedle promítání filmových trháků obohacuje představení také doprovodným programem.

Zastupitelstvo schválilo v březnu finanční podporu ve výši 6,1 milionu korun letošním projektům v oblasti kultury. Přes ekonomické dopady současné pandemické situace byl objem alokovaných prostředků oproti předchozím obdobím téměř dvojnásobný. „Koncem srpna jsme uspořádali na městském Facebooku anketu. Lidé nám svěřovali názory a zkušenosti s kulturními akcemi, které letos navštívili. Ze všech zaslaných odpovědí jsme vylosovali dva výherce voucherů na let balónem. Lidé nám poslali samé pozitivní ohlasy. Tato zpětná vazba je povzbuzující. Budeme i nadále podporovat úspěšné projekty a rozšiřovat nabídku zvláště na sídlištích a v lokalitách mimo centrum města,“ uvedl náměstek primátora Juraj Thoma.

(lho, rek)
Foto archiv Statutárního města Č. Budějovice


lvm02
lvm03
lvm04
lvm05


Přidej komentář