Magazín kulturního dění v Praze a okolí

V kině Portyč lze podpořit vánoční tvorbu potřebných

pov01
Keramiku, obrazy, adventní věnce, svícny a rozmanité dárkové předměty z dílen klientů čtyř zdravotních a sociálních zařízení lze pořídit na Vánoční prodejní výstavě ve foyer píseckého kina Portyč do 5. prosince
25.11.2021 12:56 | Ladislav Lhota

Ve fyoer píseckého kina Portyč odstartoval slavnostní vernisáží ve středu 24. listopadu již 18. ročník Vánoční prodejní výstavy, která nabízí rukodělné výrobky od seniorů a klientů ze čtyř zdravotních a sociálních zařízení. Adventní věnce, svícny, keramiku, obrazy a rozmanité dárkové předměty mohou zakoupit návštěvníci filmových představení, ale i náhodní kolemjdoucí vždy v době otevření kina až do neděle 5. prosince. Výtěžek z vernisáže činil 25 618 korun.

PÍSEK – Přes neúprosná restriktivní opatření proti covidu-19 přilákal slavnostní začátek výstavy řadu návštěvníků. Moderátor Českého rozhlasu Luboš Voráček představil vystavující tvůrce i pořádající firmu Kočí a připomněl, že pomáhat potřebným je důležité nejen v předvánočním čase. O hudební doprovod se postaral flétnový soubor ZUŠ Písek pod vedením Petry Holubové. Účastníci vernisáže si odnesli sladké občerstvení z Cukrárny Hraběnka v Miroticích, rodiče s dětmi usedli do kinosálu ke sledování animovaného filmu Chlupáčci.

Finanční prostředky získané za úvodní den Vánoční prodejní výstavy se rozdělily na čtyři části. Do Domova pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky putovala částka 7 262 korun, Denní a týdenní stacionář Duha v Písku získal 9 144 korun, Dětská psychiatrická nemocnice Opařany dalších 4 045 korun a Městské středisko sociálních služeb v Písku obdrželo 5 167 korun. Součet výdělků ze všech předchozích sedmnácti ročníků této akce spolu s dobrovolným vstupným a finančními dary činí 1 358 000 korun.

(lho, dip)
Foto Diana Procházková


pov02
pov03
pov04
pov05
pov06


Přidej komentář