Magazín kulturního dění v Praze a okolí

V novém IGY bude multikino s devíti promítacími sály

igy01
Primátor Jiří Svoboda, zástupci CPI PG Zdeněk Havelka a Petr Beránek a také Roman Plch, ředitel divize 3 Metrostav (v červené helmě) ukládají poslední vrstvu betonu v novém IGY
26.01.2017 17:51 | Ladislav Lhota

Veřejností se zájmem sledovaná stavba nové části obchodního centra IGY na Pražské třídě v jihočeské metropoli aktuálně dosáhla nejvyššího bodu, který se nachází téměř jednadvacet metrů nad zemí. Souběžně rekonstruované stávající centrum IGY 1 a budované IGY 2 dohromady spojí nadzemní pasáž. Provoz celého objektu odstartuje na konci října. Součástí bude moderní multikino s devíti sály, návštěvníci naopak již nenajdou univerzální sál pro kulturní a společenské účely.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Symbolického dokončení prací na nosné konstrukci hrubé stavby poslední vrstvou betonu se ve čtvrtek 26. ledna ujali s lopatami v rukou Zdeněk Havelka (výkonný ředitel CPI Property Group, realitní investiční skupiny působící ve střední a západní Evropě), Jiří Svoboda (primátor Statutárního města České Budějovice), Petr Beránek (ředitel developmentu CPI PG) a Martin Plch (ředitel divize 3 Metrostav).

Nyní započnou práce na opláštění objektu, který svým kreativním pojetím a zajímavým designem vtiskne mistu moderní tvář. „Celý prostor získá vyšší architektonickou hodnotu,“ ujistil primátor Jiří Svoboda. Přístavba IGY rozšíří obchodní plochy o více než osm tisíc metrů čtverečních a ve dvou nadzemních podlažích nabídne přes dvacet devět tisíc metrů čtverečních prodejních ploch se 130 obchody a 700 parkovacémi místy.

Nové IGY se stane centrem pro nákupy, volnočasové aktivity i zábavu. Vzniká zde multikino s devíti promítacími sály (druhé v Českých Budějovicích po multikinu Cine Star na sídlišti Máj) na nejnovější hi-tech úrovni. Lidé ho najdou v prostoru bývalého fitness a společenského sálu, kdysi vyhledávané Baziliky. „Zčásti je nám to líto, ale ekonomický úspěch předchozího konceptu byl velmi sporný. Dřívější kulturní centrum nahradí kinosály. Nebráníme se však využívání pasáží ke kulturním nebo charitativním účelům. Sami dlouhodobě spolupracujeme s nadací Dobrý Anděl,“ ujistil Zdeněk Havelka z CPI PG.

Ladislav Lhota
Foto autor


igy02
igy03
igy04
igy05
igy06


Přidej komentář