Magazín kulturního dění v Praze a okolí

V říjnu se zopakují prohlídky Budvaru s herci v kostýmech

bu01
Herci v kostýmech provádějí návštěvníky Budějovickým Budvarem a přibližují historii pivovaru.
30.09.2016 14:53 | Ladislav Lhota

Návštěvnické centrum Budějovického Budvaru připravilo loni v rámci oslav 120. výročí založení pivovaru speciální hrané prohlídky. Místo obvyklého výkladu průvodců mohli návštěvníci sledovat důležité okamžiky z historie pivovaru prostřednictvím dramatických scének. Pro velký zájem se čtyři prohlídky opakovaly letos na jaře. Bylo vyprodáno. Během října se uskuteční další čtyři mimořádné prohlídky – vždy ve středu od 19:30 hodin. Vstupenky za 200 korun je nutné rezervovat předem.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Dosavadní zájem o prohlídky pivovaru s hereckými kreacemi překonal všechna očekávání. „Loni v září a říjnu jsme plánovali uspořádat pouze pět divadelních prohlídek, ale kvůli obrovskému zájmu jsme jich udělali deset. Zúčastnilo se jich přes 800 lidí. Letos v dubnu jsme zopakovali tyto výlety proti času a znovu s úspěchem. Nabídneme proto veřejnosti další čtyři večerní prohlídky během měsíce října,“ sděluje Tomáš Olejník, vedoucí divize Gastro z Budějovického Budvaru, který odpovídá za služby Návštěvnického centra.

Divadelní prohlídky mají významnou vzdělávací funkci. Scénáře jednotlivých výstupů vycházejí z ověřených historických skutečností. „Podklady jsme hledali i v zápisech z jednání správní rady Českého akciového pivovaru. Pokusili jsme se přiblížit také v reálné fyzické podobě – pokud jsme ji znali – historické osobnosti, které vystupují ve scénkách. Myslím, že se nám to podařilo. Alespoň v některých případech. Třeba u prvního sládka pivovaru Antonína Holečka,“ říká historik Ivo Hajn z Budějovického Budvaru, jenž se podílel na projektu.

Scénář a produkci zajistila českobudějovická agentura Kultur-Kontakt, která již řadu let pořádá v Českých Budějovicích oblíbené Vycházky za historií. Hrané prohlídky se uskuteční v termínech 5., 12., 19. a 26. října 2016 vždy od půl osmé večer a budou začínat ve vestibulu Návštěvnického centra Budějovického Budvaru. Vstupenky je nutné předem rezervovat na exkurse@budvar.cz, telefonu 387 705 347, e-shopu Budweiser Budvar a také na webových stránkách www.visitbudvar.cz a www.cbsystem.cz. Cena je 200 korun.

Beze změny budou nadále pokračovat standardní prohlídky pivovaru – každý den včetně víkendů od 9 do 17 hodin. Nezbytná je vždy rezervace vstupenek předem. Každý pracovní den od 14 hodin se lidé mohou zúčastnit prohlídky i bez předchozí rezervace. Průvodci hovoří česky a dalšími šesti jazyky. Podrobnosti o prohlídkách Budějovického Budvaru, včetně on line rezervace, lze vyhledat na webové stránce http://www.visitbudvar.cz/.

(tzp)
Foto archiv Budějovického BudvaruPřidej komentář