Magazín kulturního dění v Praze a okolí

V Soběslavi pokřtili publikaci o lidové architektuře

las01
Odborná a metodická publikace s názvem Lidová architektura v jižních Čechách, kterou napsal Jiří Škabrada s kolektivem spoluautorů, je určená pro potřeby Jihočeského krajského úřadu, ale také pro volný prodej ve verzi doplněné o CD
19.07.2021 19:24 | Ladislav Lhota

Smrčkův dům v Soběslavi, který je součástí Blatského muzea v Soběslavi a Veselí nad Lužnicí a zároveň pobočkou Husitského muzea v Táboře, se stal v pondělí 19. července místem slavnostního křtu odborné a metodické publikace Lidová architektura v jižních Čechách. Knihu vydala Společnost pro obnovu vesnice a malého města ve dvou verzích – pro volný prodej resp. jako neprodejnou publikaci Odboru kultury a památkové péče Jihočeského kraje.  

SOBĚSLAV – Knihu napsal a v rámci slavnosti také představil architekt, vysokoškolský pedagog a pracovník státní památkové péče se zaměřením na lidovou architekturu Jiří Škabrada se spoluautory Karlem Kučou, Ivanem Náprstkem, Janem Peštou a Romanem Tykalem. Metodickou verzi, určenou pro potřeby Jihočeského krajského úřadu, pokřtil Pavel Hroch, náměstek hejtmana a starosta obce Kovářov, prodejnou verzi, doplněnou o CD s kapitolou Územní okruhy lidové architektury a sken knihy Jihočeská lidová architektura z roku 1986, uvedl do života Jiří Hladký, bývalý ředitel Sladovny Písek. Nechyběl originální hudební doprovod na tříbordunové dudy a bezklapkový klarinet.

(lho, tzk)
Foto Roman Růžička


las02
las03
las04
las05
las06


Přidej komentář