Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Václav Hudeček pokřtí v Třeboni album s hudbou Vivaldiho

hud01
Houslový virtuos Václav Hudeček se řadí k umělcům, kteří pravidelně vystupují na festivalu Okolo Třeboně. V rámci koncertu v Divadle J. K. Tyla tentokrát pokřtí nové album Čtvero ročních dob od Antonia Vivaldiho
14.07.2021 11:19 | Ladislav Lhota

V rámci 30. ročníku hudebního (a nejen hudebního) festivalu Okolo Třeboně se uskuteční také s velkým zájmem očekávaný koncert houslového virtuosa Václava Hudečka, jenž po covidové pauze zavítá do třeboňského Divadla J. K. Tyla a v rámci večera, který začíná v pondělí 19. července ve 20 hodin, před svým stálým publikem pokřtí nové CD album Čtvero ročních dob od italského skladatele Antonia Vivaldiho.

TŘEBOŇ – Nejslavnější Vivaldiho dílo předvede Václav Hudeček za doprovodu komorního orchestru Musica Lucis Praga (MLP). Zazní také jedna z nejznámějších melodií klasické hudby – skladba Air od Johanna Sebastiana Bacha. Hostem koncertu bude mladý violoncellista Eduard Šístek, člen České filharmonie, který představí Koncert D-Dur pro violoncello od Josepha Haydna. „Máme velkou radost, že se znovu potkáme s našimi posluchači. Za každou příležitost setkat se s publikem a hudebníky navzájem jsme nyní obzvláště vděční. Muzikanti teď se štěstím v očích říkají: Máme koncert. Je to událost, na kterou se všichni těší,“ ujišťuje slavný houslista.

Při svých koncertech sklízí Václav Hudeček stále příznivé a potěšující ohlasy, které dokazují, že lidé touží po živé kultuře. Vážná hudba je ozdravná tím, že člověku dává příležitost ke zklidnění a vnáší řád do jeho duše. Vede k meditaci a uvolnění. Počátkem července vystoupil přední český virtuos na Velehradě před patnácti tisíci posluchači a odnesl si nezapomenutelný zážitek. Do Třeboně se naopak těší do malého divadla, které dobře zná z předchozího účinkování. „Toto divadlo je nádherné. Úplně zbožňuji jeho krásné intimní prostředí. Loni se nám tady hrálo moc příjemně a jsem rád, že se můžeme vrátit,“ říká před koncertem nazvaným Klasika v Třeboni.

(lho, oko)
Foto archiv festivalu Okolo Třeboně


hud02


Přidej komentář