Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Vášnivě zamilovaní Emmi a Leo se nikdy nesejdou

vir01
Romantický i humorný příběh Dobrý proti severáku o lásce vzniklé díky překlepu v e-mailu, nabízí dvě krásné role pro herce středního věku, Helenu Dvořákovou a Pavla Oubrama
06.11.2019 09:57 | Ladislav Lhota

Dramaturgie Jihočeského divadla zvolila za první letošní premiéru ve studiové scéně Na Půdě romantický, ale i humorný příběh o osudovém překlepu v e-mailové adrese s názvem Dobrý proti severáku podle stejnojmenného románového bestselleru, jehož adaptace se aktuálně nachází v repertoáru více než čtyřiceti divadel. Rakouský autor Daniel Glattauer získal za toto dílo nominaci na Německou knižní cenu 2006. Předloha se dočkala i filmového zpracování.

Č. BUDĚJOVICE – Emmi Rothnerová, matka dvou náctiletých dětí provdaná za Bernarda, svého učitele klavíru, chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Překlep způsobil, že e-mail našel ve schránce Leo Leike. Začne se odvíjet korespondence, nejdřív trochu úsečná, která přechází v nezávazné, možná proto i velmi intimní sbližování. Virtuální pouto nabývá na síle a vyvstane naléhavá touha po osobním setkání. Pevnost milostných citů ohrožuje strach z reálného poznání, přesto chybí jen krůček ke zhmotnění vztahu. Schůzka je domluvená, Emmi však zaváhá a Leo pod vlivem nečekaného e-mailu od Bernarda nastaví automatické mazání zpráv.

V postavách Emmi a Lea, kteří se vášnivě zamilují přes internet, se představují Helena Dvořáková j. h., dlouholetá profilová herečka pražského Divadla v Dlouhé, a loňský držitel Jihočeské Thálie Pavel Oubram. Hlas Bernarda ze záznamu patří Martinu Myšičkovi. „V komorním prostoru lze vychutnat hereckou práci a náš příběh nabízí dvě krásné role hercům středního věku. Mohli jsme se do toho pustit, protože máme takové představitele,“ ujistila režisérka a zároveň šéfka činohry Martina Schlegelová, která si při nastudování pečlivě pohlídala souhru proneseného slova a jemná, čitelná gesta. Scénu navrhla Anna Brotánková, kostýmy Aneta Grňáková, hudbu složil Filip Veret.

Nejbližší představení: 11. a 16. 12. 2019.

Ladislav Lhota
Foto Alexandr Hudeček


vir02
vir03
vir04
vir05
vir06


Přidej komentář