Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Ve Vodňanech zvou na kulturu přes Magnet

110922mag01
Slavnostním zahájením provozu obnovené kavárny, která dostala nový název Magnet, odstartuje naplno podzimní program v dramaturgii Městského kulturního střediska ve Vodňanech. Magnet by měl přitahovat veřejnost nejen k šálku vonící kávy, ale také za kulturními zážitky
11.09.2022 13:46 | Ladislav Lhota

Městské kulturní středisko (MěKS) Vodňany vstoupilo do podzimní sezony zahájením provozu opravené kavárny, která dostala nový název Magnet a měla by lákat hosty nejen na kávu se zákusky, ale také v úloze komorní klubové scény pro hudební a divadelní vystoupení, filmové projekce, přednášky nebo komunitní setkávání. Slavnostní start připravili organizátoři na 13. září od 14 hodin s produkcí živé hudby, prezentací nejbližších plánů a komentovanou prohlídkou v zázemí Kulturního domu.

VODŇANY – Z pečlivě nachystané podzimní dramaturgie je dobré upozornit na akrobatické vystoupení Elišky Brtnické HANG OUT na budově kulturního domu v neděli 25. září. Mottem tohoto site-specific show se stalo japonské přísloví „Největší nebezpečí v životě je, že začneme být příliš opatrní”. Ve spolupráci s organizací ART GATE se uskuteční na konci září další odborný technický workshop, tentokrát na téma zvučení koncertů a živých kulturních akcí. V říjnu se Vodňanští připojí ke krajským Dnům otevřených ateliérů a nabídnou program pro rodiny – dílnu s loutkovým divadlem Waxwings Theatre, přednášku a dílnu pletení, ukázky tance Lindy Hop.

V polovině října připravuje MěKS další vydání Mezinárodního  vypravěčského festivalu Kolotoč příběhů. Město navštíví vypravěči z Estonska, Polska a Francie, jedno z představení se odehraje v kostele Narození Panny Marie na podporu rekonstrukce kostelní věže. V závěru desátého měsíce se budou konat třídenní slavnosti k výročí české státnosti a výstava letadlového modelu Spitfire 1:1 ve spolupráci s Klubem vojenských modelů. Listopad přinese One Human Show Simony Babčákové a vystoupení divadelní společnosti Háta. Děti z Dramaťáku s loutkovým souborem Pimprlata připraví Noc divadel.

Vedle hudebních, divadelních a filmových pořadů chystá MěKS lokální sezonní akce – průvody, piety, adventní programy, rozsvícení vánočního stromu. Kavárna znovu nabídne útočiště pro klub heligonkářů nebo skupinu mládeže kolem farního společenství při přednáškách Bez vytáček o křesťanství. Od října začne zkušební provoz kino-kavárny. Vzhledem k extrémnímu nárůstu cen energií se v polovině prosince uzavře sál KD. Posledním představením bude vánoční koncert Dasha a Pajky Pajk Quintet. Na náměstí se uskuteční adventní trhy, v kostele narození Panny Marie Rybova Česká mše vánoční. Od prosince do března bude program MěKS pouze v kavárně nebo exteriéru.

Podrobný program a případné změny lze sledovat na www.meksvodnany nebo na Facebooku.  

(lho, mks)
Foto archiv MěKS Vodňany


110922mag02
110922mag03
110922mag04


Přidej komentář