Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Večery S odstartují hudebníci z Příbrami, Strakonic a Humpolce

020123pvm01
Písničkářská dvojice Petr Vašina & Michaela Mádlová ze středočeské Příbrami zaplní svým vystoupením jednu třetinu úvodního koncertu sedmého ročníku hudební série Večerů S koncerty v Divadle U Kapličky. V Českých Budějovicích se k nim 20. ledna připojí kytaristka Jitka Knížková a pětičlenná kapela Zlee Jazzyky
02.01.2023 20:54 | Ladislav Lhota

Organizátoři českobudějovické hudební série Večery S koncerty v Divadle U Kapličky snad vůbec nespí. Posledním – celkově osmým – folkovým (a nejen folkovým) dostaveníčkem týden před vánočními svátky uzavřeli šestou sezonu a již mají nachystaný prolog sedmého ročníku. Do divadelního sálu na Husově třídě v pátek 20. ledna přijde zahrát písničkářská dvojice Petr Vašina & Michaela Mádlová, studentka jazzové kytary Jitka Knížková a pětičlenná sestava Zlee Jazzyky.

Č. BUDĚJOVICEPříbramský muzikant Petr Vašina působil dlouhodobě v orchestru Divadla Antonína Dvořáka, Příbramském Big Bandu a různých rockových a folkrockových formacích. S Michaelou Mádlovou se poznali při studiu na kytarové škole, od počátku roku 2019 vystupují se šansony a blues ve folkovém balení. Michaela také zpívá a hraje na ukulele. Petr zpívá, hraje na kytaru, foukací harmoniku a příčnou flétnu. Repertoár stojí na Petrových písních ze sólového období, většinou z alba Nikdy předtím, zčásti také nových skladbách, které dvojice vytvořila společně v poslední době.

Strakonická Jitka Knížková začínala s klasickou kytarou. Naporcovala si dva kytarové cykly na základní umělecké škole, postupně se potkávala s dalšími žánry a začala psát vlastní písně. Sólovou dráhu odstartovala v roce 2019 vydáním prvního alba nazvaného Odchylka v dokonalosti. Její tvorbu nelze jednoznačně řadit ke konkrétnímu stylu – hodně se proměňuje s ohledem na období a muziku, která Jitku oslovuje aktuálně. Pustila se do studia jazzové kytary na Konzervatoři Jaroslava Ježka, což ji povede k dalšímu hudebnímu posunu.

Hudební skupina Zlee Jazzyky nachází domovské zázemí v Humpolci. Pohybuje se na hraně folku, šansonu a jazzu. Zrodila se počátkem roku 2015 a původně hrála jazzové standardy, načež se propracovala k autorské tvorbě. Na jaře 2019 vzniklo album Pozdě k půlnoci, které vinou covidových restrikcí vyšlo až před Vánoci 2020. Humpolečtí hrají ve složení Bára Kaňová – zpěv, Jirka Prokůpek – piano, zpěv, Petr Lisý – saxofon, klarinet, Petr David – kontrabas a Vláďa „Smutek“ Veselý – cajon, perkuse.

Předprodej vstupenek od 2. do 19. ledna zajišťuje městský rezervační systém CBsystem a prodejna Melodie v ulici U Černé věže.

(lho, jah)
Foto Facebook Petra Vašiny a Michaely Mádlové, archiv Večerů S


020123pvm02
020123pvm03


Přidej komentář