Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Večery S startují počtvrté. Patronem je Dušan Vančura

ves01
Patronem čtvrtého ročníku hudební přehlídky Večery S v českobudějovickém Divadle U Kapličky je Dušan Vančura, jenž vystoupí na úvodním koncertu se skupinou Antikvartet, obnovenou roku 2013 po padesáti létech umělecké pauzy
10.01.2020 11:55 | Ladislav Lhota

První „jarní“ koncert hudební série Večery S v českobudějovickém Divadle U Kapličky začíná v pátek 24. ledna 2020 (19.00). Na jevišti nebude chybět patron letošního čtvrtého ročníku Večerů S Dušan Vančura, osobnost české hudby z jihočeského Mirochova. Představí svoji skupinu Antikvartet, která vystoupila i ve vyprodané pražské Lucerně. Přijde talentovaná písničkářka Kristína Dlouhá a duo Mirek Baldrych & Pavel Pazourek.

Č. BUDĚJOVICE – Antikvartet založil Dušan Vančura v roce 1962. Činnost skupiny zakrátko přerušil odchod několika členů do Spirituál kvintetu. Po půlstoletí nečinnosti se jeho zakladatel v roce 2013 rozhodl obnovit soubor se svou ženou Zuzanou, Magdalenou Jungwirthovou a Štěpánem Štruplem. Repertoár se pohybuje od klasické čtyřhlasé sborové literatury k lidovým písním a spirituálům, které Antikvartet interpretuje ve vlastních úpravách s originálními texty. Skupina třikrát vystoupila ve vyprodané Lucerně, v divadle Hybernia, několikrát na nádvoří zámku v Telči. Před rokem vydala svoje první album pod titulem Všechno se jednou změní.

Kristína Dlouhá je zpěvačka a talentovaná písničkářka, která se poslední dva roky soustředila na působení v kapele Sem Tam. Dvakrát zvítězila v republikovém finále Dětské Porty, získala Internetovou Portu v Řevnicích a roku 2014 obsadila třetí místo v Talentu Country Rádia. Vydala album Nač se hudby bát. Hostuje s Nezmary nebo kapelou VoKoBere. Mirek Baldrych je písničkář s křehkou duší, rockovým výrazem a jasným hlasem. Průřez svojí tvorbou zaznamenal na albech Růžové sny, Ponocování a Lovci stínů. Žije a komponuje v Šestajovicích a Bechyni. Objevuje se v různých folkových a rockových seskupeních, skvěle souzní v duu s Pavlem Pazourkem.

Předprodej vstupenek na letošní první koncert zajišťuje od 7. do 23. ledna městský CBsystem a paralelně prodejna hudebních nástrojů Melodie v českobudějovické ulici U Černé věže. Cena v předprodeji činí 160 korun, na místě před koncertem 200 korun. Divadlo U Kapličky disponuje bezbariérovým přístupem, stolovou úpravou sálu, kterou lze při velké účasti publika změnit na řadovou, a dostatečným výběrem občerstvení u baru. Večery S vytvářejí prostor jihočeským kapelám a písničkářům, kterých je hodně, jsou zajímaví, ale moc se o nich neví. Další vystoupení se chystá na pátek 21. února, kdy se představí Killa Fettu, Bohemiono a Eliška Kotlínová s kapelou.    

(lho, jah)
Foto archiv Večerů S


ves02
ves03


Přidej komentář